Kapat

Nevşehir'de Gıda Yardımları

Beşir Derneği, Nevşehir'de bulunan paylaşım noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik yardımları yaptı.

Beşir Derneği Türkiye’de ve Suriye’de bulunan toplam kırka yakın paylaşım noktasından her ay düzenli olarak ayni yardım yapmaya devam ediyor. İhtiyaç sahipleri gıda, giyim, kozmetik ve temizlik ürünleri gibi reyonlara ayrılmış ve tıpkı bir market gibi düzenlenmiş paylaşım noktalarından ihtiyaçlarını giderebiliyor. İhtiyaç sahipleri, yapılan sosyal inceleme sonucu kendilerine tanımlanan puanlar miktarınca dilediğini alıp herhangi bir ücret ödemeden gidebiliyor.

Bu kapsamda Beşir Derneği Nevşehir Paylaşım noktasından ihtiyaç sahiplerine Ocak ayı yardımları yapıldı. Sadece ambalajı açılmamış ürünleri bağış olarak kabul eden Beşir Derneği, Nevşehir'deki Paylaşım noktasında da söz konusu ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.


Nevşehir'de böyle bir sosyal marketin olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren ihtiyaç sahipleri, vesile olan herkese ve Beşir Derneği görevlilerine teşekkür etti.


Beşir Derneği, bağışçılarından ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek