Kapat

Nevşehir Beşir Derneği Halep İçin 1 Tır Yardım Malzemesi Gönderdi

Nevşehir Beşir Derneği Halep İçin 1 Tır Yardım Malzemesi Gönderdi

Beşir Derneği olarak başlattığımız “Halep İçin Uzat Elini” kampanyası kapsamında Nevşehir Beşir Derneği tarafından hayırsever halkımızın destekleriyle toplanan 1 tır dolusu malzemeyi “15 ton patates, 11 ton un” yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere bugün Reyhanlı sınır kapısında bulunan Beşir Derneği deposuna gönderildi.

Beşir Derneği olarak başlattığımız “Halep İçin Uzat Elini” kampanyası kapsamında Nevşehir Beşir Derneği tarafından hayırsever halkımızın destekleriyle toplanan 1 tır dolusu malzemeyi  “15 ton patates, 11 ton un” yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere bugün Reyhanlı sınır kapısında bulunan Beşir Derneği deposuna gönderildi. Gerçekleşen programa Derinkuyu Kaymakamı Murat ÖZTÜRK, Semerkant Vakıf Başkanı Ahmet FERALAN dernek yöneticileri ve Derin kuyu halkının katılımıyla gerçekleşti.

Hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan unlar, Beşir Derneğinin Reyhanlı da bulunan Aş evi ve Fırınında Suriyeli ve diğer ihtiyaç sahipleri için ekmek yapılarak dağıtılmaktadır. Beşir Derneği Aş evi ve Fırınında günlük 100 bin kişilik Suriye tipi ekmek ile günlük 10 bin kişilik sıcak yemek yapılmaktadır.

Yardımda bulunan ve vesile olan kişilerden ALLAH razı olsun. Bu konuda bizlere yardımını esirgemeden destek veren tüm Nevşehir halkına teşekkür ediyoruz.