Kapat

Mazlum Kardeşlerimiz Kimsesiz Kalmasın!

Adeta zalimce kıyımdan geçirilen Arakan Müslümanları neredeyse yok olmak üzere.


Türkiye ve Türk STK’lar dışında neredeyse hiç kimse Arakanlı mazlumlar için bir çaba sarf etmiyor. Arakanlı mazlum, Müslüman muhacir kardeşlerimizin sesini duyan sadece güçlü STK’larıyla ve hükümetiyle Türkiye.

 

Bangladeş devleti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat telkinleriyle muhacirler için kapılarını açmıştı. Biz de Beşir Derneği olarak Arakanlı muhacir kardeşlerimiz için çadır kent projesini gerçekleştirmekteyiz. Yoğun gündemimize aldığımız Arakan için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

 

Yaklaşık 4 milyona yakın nüfusa sahip olan Rohingyalılar, bugün itibariyle kendi topraklarında 500-600 bin kişi civarında kalmış durumdalar. Müslüman kardeşlerimizi göçe zorlayan zalimler, tek tek bastıkları köyleri ateşe veriyor. Bu yaptırımlara direnenler de öldürülüyor.

 

Son dönemde Bangladeş’e geçen 1 milyona yakın Arakanlı’dan 350 bini çocuk, bu 350 bin çocuk içerisinde 30 bine yakını yetim, bu 30 binin içinde 15 bine yakını hiç kimsesiz. Bu yetimlerle ilgilenmemiz gerekiyor. Bölgede bulunan arkadaşlarımız yetimler aleyhinde olumsuz şeylerden bahsediyorlar. “Bu tip krizlerde en hızlı çalışan teşkilatlar, maalesef organ kaçakçıları ve fuhuş çeteleri oluyor. Şu anda bu bölgede misyoner kuruluşlar da yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bu yetimleri almak için uğraşan, onlar için özel kamplar oluşturan ve bunun için resmi kılıflarla bunları yapan çeteler var.”

 

Bu insanlara, özellikle de yetimlere sahip çıkmalıyız. Mazlum kardeşlerimizi kimsesizliğe terk etmemeliyiz, onlara sahip çıkmalıyız.