Kapat

Manisa Beşir Derneği 2 Tırını Dualar İle Uğurladı

Manisa Beşir Derneği 2 Tırını Dualar İle Uğurladı

Manisa Beşir Derneği Halepli ve diğer ihtiyaç sahipleri için Hatay Reyhanlı’ da bulunan Beşir Derneği deposuna 2 tır insani yardım malzemesi yolladı.

Uğurlama törenine Şehzadeler Belediye Başkanı ve Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcısı ile Semerkand Vakıf Başkanı, Tümsiad il Başkanı ve Manisa halkı katıldı. Beşir Derneği temsilcisi Mustafa Akdoğan özetle şöyle dedi. "bugün Beşir Derneği Manisa temsilciliğimiz tarafından “Halep için uzat elini “kampanyası kapsamında, Semerkand vakfı ve Tümsiad derneği Manisa şubelerinin ve hayırsever Manisa halkının katkıları ile temin ettiğimiz ayni bağışlar sayesinde Halep için, biri un diğeri gıda kumanyası ile dolu 2 tırı buradan yolcu edeceğiz. bu hayırlı faaliyetimize katılarak bize onur verdiğiniz için sizlere Beşir Derneği, Semerkand Vakfı, Tümsiad derneği ve bağışta bulunan hayırseverlerin adına teşekkürlerimi arz ederim. Beşir derneği 81 ilimiz ve büyük ilçelerimizde olmak üzere 254 temsilciliğimiz ve Semerkand Vakfı, Tümsiad, Genç-Kon, Ukba gibi ulusal ve yerel dernekler ile yürüttüğümüz “Halep için uzat elini” isimli yardım kampanyasında toplanan ayni bağışları, yurt içinde dernek genel merkezi tarafından oluşturulan 12 bölge lojistik depolarında toplamakta ve Akçakale, Kilis, Reyhanlı ve Yayladağı’nda bulunan transfer depolarına sevk etmekte ve ihtiyaca göre dağıtmaktadır.

Ekiplerimiz ve ortak çalıştığımız Suriyeli sivil toplum örgütleri ile, Suriye içerisinde bizzat bizim tarafımızdan, kontrollü olarak yapılmakta ve nihai kullanıcı Suriyeli mazlum sivil halka ulaştırılmaktadır. Kilis’te 100.000 ekmek kapasiteli fırınımız mevcut olup ayrıca sabah ve akşam 10.000 kişiye sıcak yemek verdiğimiz aşevimiz vardır. Bundan başka 2 mobil aşevi bölgede faaliyette bulunmaktadır. bugün gönderilecek malzemeler: -25 ton un-3 ton Ayçiçek yağı-3 ton pirinç-2.5 ton makarna-2 ton pilavlık bulgur-1 ton dermason fasulye-1 ton haşlanmış nohut-1 ton salça-2 ton toz şeker-500 kg. çay ve-500 kg helva yardımlarımız hayırsever halkımızın katkıları ile devam edecek, Beşir Derneği de hayırlarınıza vesile olacak ve bu sayede, kalpleri kırılmış, mağdur ve mazlumların gönüllerini yapmaya devam edecektir." her iki ilçe belediye başkanları da yapmış oldukları konuşmada Beşir Derneği’nin yardım faaliyetleri hakkında övgü ile söz ettiler.Ddaha sonra yapılan dua ile 2 tır Reyhanlı’ya gönderildi.


Fotoğraf Galerisi