Kapat

Malatya'dan Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım TIRI

Beşir Derneği Malatya Temsilciliği Bayır Bucak Türkmenlerine ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 23 ton un bölgeye gönderildi.

  Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası devam ediyor. Yardımlar kapsamında Malatya’dan Bayırbucak Türkmenlerine 23 ton un gönderildi.
Malatya’dan Bayırbucak Türkmenlerine gönderilen yardımlar devam ediyor. Son olarak Beşir Derneği Malatya Şubesi, Bayırbucak Türkmenlerine yardım elini uzattı. Yardım hakkında bilgi veren Beşir Derneği Malatya İl Temsilcisi Vahap Yiğit, Bayırbucak Türkmenlerine ve Suriyelilere bir TIR un ile yanında battaniye ve giyecek yardımı yaptıklarını söyledi. Yiğit, “Semerkant Vakfı, TÜMSİAD, Malatya halkı ve Malatyalı iş adamlarının destekleri ile bu yardımları yolluyoruz. Veren elle ile alan el arasında aracılık yapıyoruz. Hayra vesile olmak için bu yola çıktık. Malatya halkı ve sivil toplum örgütleri de daha önce Suriyelilere ve Bayırbucak Türkmenlerine birçok yardım yolladılar. Bizde Beşir Derneği olarak Malatya’dan Kilis’e 23 ton un gönderiyoruz. Ayrıca yardım TIR’ının içinde giyecek ve battaniyede var” diye konuştu.