Kapat

Makbule Şentürk Hayratı Afganistan’da Açıldı

Makbule Şentürk Hayratı Afganistan’da Açıldı

Kuraklık, iç savaş, su kaynaklarının yaşam merkezlerine uzak olması, sosyal ve siyasi problemler nedeniyle fakirlik ve susuzluk çeken Afrika ve Asya ülkelerinde milyonlarca insan ciddi şekilde temiz içme suyuna ihtiyaç duymaktadır.

Kurulduğu günden bu yana yoksul ve kurak bölgelerde çatlamış dudaklara hayat olmaya devam eden Beşir Derneği; Başlattığı ''Su Kuyusu Projesi'' kapsamında temiz içme suyuna ihtiyaç duyulan bölgeleri uzman ekipleri ile belirlemekte ve su kuyuları açmaktadır. Binlerce insanın temiz ve sağlıklı suya kavuşmaları için hizmet vermekte olan ekiplerimiz açılan bir su kuyusundan binlerce kişinin istifade etmesini sağlamaktadırlar.

'' Su Kuyusu Projesi’’ kapsamında 2017 yılı itibariyle bağışçılarının desteği ile Afganistan’da 20 adet su kuyusu açan Beşir Derneği bölge halkının temiz içme suyuna kavuşmasına vesile olmuştur. Açılan su kuyularından bir tanesi de Bag-ı Zanana bölgesinde Makbule Şentürk isimli bağışçımızın adına açılan su kuyusudur. Afganistan’ ın Bag-ı Zanana bölgesinde Makbule Şentürk adına açılan su kuyusundan 450 kişi faydalanmaktadır.


Fotoğraf Galerisi