Kapat

Mahkumlara Şiir Dinletisi

Beşir Derneği'nce Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ‘‘Şiir Dinletisi ve Türkü’’ etkinliği gerçekleştirildi.

Beşir Derneği'nce Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ‘‘Şiir Dinletisi ve Türkü’’ etkinliği gerçekleştirildi.
Dernek, cezaevi sakinleri için Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda Emre Çam’ın icra ettiği canlı fon müziği eşliğinde Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr. Mustafa Hatipler‘in seslendirdiği ‘Şiir Dinletisi’ etkinliği düzenledi. Etkinliğe Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve misafirler katıldı.     
Protokolun zaman zaman şiirlere ve türkülere eşlik ederek renk kattığı etkinlik, salonu dolduran mahkumların dinletiye büyük ilgi göstermesi ve  programın duygusal atmosferine kendini bırakmasıyla daha da çoşkulu bir hal aldı.
Daha sonra bağlamayla türküler söyleyen Emre Çam salondaki dinleyicilerin gönlünü fethetti. Türkü ve şiir dermeleriyle devam eden programın finalinde Mustafa Hatipler'in anlattığı hikaye mahkumlarca ayakta dakikalarca alkışlandı.
Etkinlik bittiğinde ise Hilly Otel adına Genel Müdür Mustafa Gökgöz’ün katkılarıyla, hediye kitaplar mahkumlara dağıtıldı. Güzel ve duygusal bir programı geride bırakmanın hüznü ile bir sonraki konferansta tekrar birlikte olmak temennisiyle Beşir Derneği gönüllüleri mahkumlarla vedalaştı.