Kapat

Beşir Derneği

Körfez’de ‘Paylaşım Noktası’ Açıldı

Beşir Derneği ülke genelinde hızla yayılan ‘Paylaşım Noktası’ mağazalarına bir yenisini daha ekledi. Kuzey Mahallesi Abdülhamithan Caddesi Kanarya Sokak’taki açılışa Beşir Derneği Genel Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Dernek Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, Körfez Şube Başkanı Burhan Dursun, TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, Körfez Belediye Başkanvekili Faruk Denli Körfez İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.

Dernek açılışı Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başladı. Açılış İstiklal Marşının okunması ve Kuran Tilaveti ile devam etti.

Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı yaptığı açılış konuşmasında, ‘Beşir Derneği ve temsilcilikleri Semerkand Vakfı TÜMSİAD ve diğer kuruluşlarımızla devletimizin başta Kızılay olmak üzere diğer kuruluşlarıyla Diyanet ile Afat ile sadece yurt içerisinde değil yurt dışında da beraber çalışmalar yürütüyoruz. Ve bu çalışmaların neticesinde çok güzel hizmetlere vesile oluyoruz. Dolayısıyla bütün açmış olduğumuz gerek temsilciliklerimiz gerekse paylaşım noktalarımızla aslında biz insanımızın hayrı seven hayrı isteyen tarafında vesile olmaya çalışıyoruz. Ve burada inanıyoruz ki ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimiz belki bir alışveriş tadında gelip buradan ihtiyaçlarını alacaklar ve evlerine mutlu bir şekilde dönecekler. Bu barışı gerektirecektir huzuru gerektirecektir. Hepimiz insanız hepimizin mutlaka nefsinin baktığı tarafları var. Eğer insanlar arasında bu dengeler oluşturulursa biz toplum olarak ihtiyaç sahibi insanlarımıza sahip çıkarsak bunların başka kanallardan rencide edilmelerine veya istismar edilmelerinin de önüne geçerek toplumsal bir huzuru da yakalamış oluruz. Ben burada ki Körfez’de böyle bir açılışın yapılması ve böyle bir noktanın oluşturulmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.’ dedi.

Konuşmalardan sonra İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan’ın duasının ardından kurban kesildi. Kurdele kesimi sonrası Beşir Derneği Genel Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı mağazayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Açılışın sonunda mehter takımı tekrar sahne aldı ve konuklara etli pilav ikram edildi.