Kapat

Konya’da Muhacirler İçin İnsani Yardım Seferberliği

25 tonluk yardım tırı, gıda malzemeleriyle yüklenerek Konya’dan Beşir Derneği’nin Kilis’teki aşevine dualarla uğurlandı.


Beşir Derneği’nin Konya’daki gönüllüleri, Akdeniz Bölge Müdürlüğü önünde soğuk kış şartlarına rağmen, Suriyeli muhacirlere yardım etme gayretiyle 25 tonluk insani yardım tırını dualarla Kilis’e uğurladı.

 

Sıvı yağ, mercimek, bulgur, salça, tuz, şeker gibi temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolilerinin, Suriyeli yetim ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak dağıtılması için Beşir Derneği’nin Kilis’teki aşevine uğurlandığı törende konuşan Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin şunları söyledi:

 

“Susuzluktan çatlamış bir toprağın bereketli yağmurlara hasret duyması gibi Suriyeli muhacir kardeşlerimiz de toplumumuzun hizmete ve alakaya en fazla muhtaç kesimlerinin başında gelmektedir. Bir kanadı kırık olan ihtiyaç sahibi, yetim ve savaş mağduru kardeşlerimiz, bize Allah’ın emanetidir.  Bu anlayışla yola çıkan gönüllülerimiz, bu kış gününde ihtiyaç sahibi yetim çocuklar sabahleyin gülerek uyansın diye gece gündüz demeden çalıştı. Hayırseverler vatandaşlarımızın da desteğiyle yardım konvoyumuzu dualar eşliğinde Kilis’teki aşevimize uğurladık.”

 

21 bin kişilik sıcak yemek üretim kapasiteli aşevinde her gün yemek üretmeye devam eden Beşir Derneği, 2017’de Suriye’nin İdlib, Halep, Etarip, Cerablus, Eriha, Hama bölgelerindeki kamplarda yaşam mücadelesi veren savaş mağduru 2 milyon 743 bin 600 kişiye toplam 4,5 milyon kap sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.


Fotoğraf Galerisi