Kapat

Konya Temsilciliği Ramazan-ı Şerifi Yaşatmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği Konya temsilciliği gönüllüleri ile birlikte İftar yemeğini Ramazan süresince vermeye devam edecektir.

    Beşir Derneği  her sene  olduğu gibi bu Ramazan Ayında da  Türkiye’nin 300 noktasında Ramazan-ı Şerif bereketini yaşatırken,ihtiyaç sahibi ailelere, zekat ve fitre organizasyonu yaparak onların sofralarının bereketlenmesine vesile olmaya devam ediyor.Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin yuvalarına Ramazan kumanyası götürerek sofraların zenginleşmesine bir nebzede olsun katkı sağlayan ekiplerimiz,iftar çadırı ve sıcak yemek dağıtımıyla Ramazan-ı Şerif bereketini gönüllerde yaşatmaya devam ediyor.

    Beşir Derneği Konya Temsilciliği yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Ramazan Ayı boyunca Konya Halkına iftar yemeği vererek onların neşesine ortak olmanın gururunu yaşayacaklardır.Yapılan bu organizasyonla ilgili konuşan  Beşir Derneği Konya Temsilcisi Nuri KAYA şunları dile getirdi;

    Yemek yedirmek çok sevaptır, hele oruçluya yedirmek daha çok sevaptır. Oruç tutanın sevabı kadar sevap alır, oruçlunun sevabından eksilme olmaz.

     Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de, iftar verme sevabına kavuşulur. Yemek yedirmeyi nimet bilmek gerekir. Misafir, sofrada bulunduğu müddetçe, meleklerin ev sahibine duâ edeceği de rivayet edilmiştir. Kıyamette Allah Teâlâ, kimine, “Bana niçin yemek vermedin?” diye sorar. O da, “Sen Alemlerin Rabbisin. Sana nasıl yemek verebilirdim.” der. Allah Teâlâ da, “Aç olan bir arkadaşına yemek vermedin. Eğer verseydin, bana yemek vermiş gibi sevap alırdın.” (Müslim, Birr ve Sıla 43) buyurur.  Cennette öyle güzel köşkler vardır ki, bunlar, tatlı konuşan, yemek yediren ve herkes uyurken namaz kılanlar içindir.

    Fakire  yemek yedirmenin sevabı ayrı, iftar açtırmanın sevabı ayrıdır Peygamber Efendimiz (sav) (Ramazan ayında bir oruçluyu su ile iftar ettiren, anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur) buyurunca, Eshab-ı Kiram, "Su az ve kıymetli iken mi?" diye sual etti. Onlara cevaben (Hayır, ırmak kenarında olsa da, ırmaktan bir bardak su alıp verilse de aynı sevaba kavuşur) buyurdu.

    Bizlere düşen bu görevi  Ramazan süresince devam ettireceğimizden dolayı çok mutluyuz dedi.


Fotoğraf Galerisi