Kapat

Kocaeli'nden Çıkan Tır, Suriyelilerin Umudu Oldu

Yardımlarımız giyecek,battaniye ,mama,çocuk bezi,un ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinden oluşuyor.Toplanan insani yardımlar Kilis’te bulunan Beşir derneği deposuna sevk edilecek ve başta Suriye olmak üzere nerede ihtiyaç sahibi varsa dağıtımı sağlanacak. Bu güne kadar yapılan yardım envanterleri hakkında bilgi vermek gerekirse. başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Beşir Derneği Kocaeli temsilciliği Suriyeli aileler dağıtılmak üzere bir tır yardım malzemesini törenle uğurladı.  Törene, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Beşir derneği Bölge Sorumlusu Ertuğrul BAYGIN, Kocaeli Semerkand Vakfı Başkanı Abdullah EROL ve çok sayıda gönüllü katıldı.

Beşir Dereği Kocaeli temsilcisi Utku Erikli yaptıkları faaliyet hakkında yaptığı açıklamada

“ Beşir Derneği  Kocaeli Temsilciliği olarak sosyal sorumluluk kapsamında

Beşir derneği olarak Kocaeli’de gerçekleşecek tüm sosyal projelerde yerimizi almak istiyoruz.  

      Yardımlarımız giyecek,battaniye ,mama,çocuk bezi,un ve gıda  gibi temel ihtiyaç maddelerinden oluşuyor.Toplanan insani yardımlar Kilis’te bulunan  Beşir derneği deposuna sevk edilecek ve başta Suriye olmak üzere nerede ihtiyaç sahibi varsa dağıtımı sağlanacak. Bu güne kadar yapılan yardım envanterleri  hakkında bilgi vermek gerekirse.

başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

     Amacımız  hayır sahibi insanlar ile ihtiyaç sahibi insanların arasında köprü olup  bu hayrın yerine ulaşmasını sağlamak. İhtiyacı giderilen insanların gönlündeki o muştunun görülmesini sağlamak. Bütün insanlarımızın acısını ve sevincini paylaşarak onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasına katkıda bulunmak.

       Doğru, düzenli ve çağın gereksinimine uygun olarak hizmet vermek ve insanlara maddi, manevi yardımlar yapmak.

        Gerektiğinde insanların haklarını korumak. İnsanlara hiçbir din,dil, ırk, sınıf, bölge, mezhep ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin maddi ve manevi her türlü yardımlarda bulunmak.

      SEMERKAND vakfı ve TÜMSİAD ile ortak çalıştığımız ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile İnsani yardım proje çalışmaların sonuna gelindi , hep birlikte   konvoyumuzun bir halkasını daha  uğurlayacağız. Allah (cc) yolunu açık etsin.İşimizi kolaylaştırsın inşallah. Başarılı bir çalışma  oldu  hedefimizi gerçekleştirdik  bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayan Semerkand ve Tümsiad  başkanlarına ve onların nezninde tüm yönetimlerine ,Kocaeli Büyükşehir belediye  başkanlığına , hayır sahiplerine   ve  şu anda burada hazır bulunup bize destek veren siz gönül dostlarımıza   Beşir derneği Kocaeli temsilciliği yönetimi adına  teşekkür ediyorum. “ dedi.                     


Fotoğraf Galerisi