Kapat

Kocaeli'nden 52 Ton Kömür Dualarla Uğurlandı

Beşir Derneği, içerisinde 52 ton kömür bulunan 2 adet yardım TIRI ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere derneğin Kilis deposuna gönderdi.


   Suriye'deki iç savaş başladığından bu yana, Beşir Derneği mazlumların yaralarını sarmaya devam ediyor.Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği yetkilileri yeni bir yardım faaliyetine bu kezde Kocaeli'de imza attı.Beşir Derneği Kocaeli Temsilciliğinin toplamış olduğu  52 ton kömürü  Beşir Derneği’nin Kilis deposuna sevk edilmek üzere yola çıkarttı. Perşembe pazarı alanında toplanan Beşir Derneği gönüllüleri maliyeti 35 bin lira olan 11. yardım tırını Bayır Bucak Türkmenlerine ve Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yararlanmaları için dualar eşliğinde gönderdi. 
    Gönderilen 2 tır dolusu kömür Beşir Derneği’nin Kilis deposuna ulaştıktan sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Daha önce un ve maya gönderen dernek ihtiyaç talebine göre bu defa 52 ton kömür gönderdi. Beşir Derneği Kocaeli Temsilcisi Utku Erikli önderliğinde toplanan dernek gönüllüleri hayır duaları eşliğinde tırları yola çıkarttı.Bu yapılan yardım faaliyeliyle alakalı açıklama yapan Utku Erikli; Amacımız  hayır sahibi insanlar ile ihtiyaç sahibi insanların arasında köprü olup, bu hayrın yerine ulaşmasını sağlamaktır. İhtiyacı giderilen insanların gönlündeki o mutluluğun görülmesini sağlamaktır. Bütün insanlarımızın acısını ve sevincini paylaşarak onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasına katkıda bulunmaktır.Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesine,Semerkand Vakfı'na,Tümsiad'a,tüm hayır sahiblerine ve şuanda burada hazır bulunan tüm gönül dostlarımıza ,Beşir Derneği Kocaeli Temsilciliği adına teşekkür ediyorum.


Fotoğraf Galerisi