Kapat

Kocaeli Beşir Derneğinden Yardım Tırı

Kocaeli Beşir Derneğinden Yardım Tırı

Beşir Derneği Bölge Koordinatörlerinden Ertuğrul Baygın, Kocaeli Beşir Derneği Temsilcisi Utku Erikli ve üyelerin duaları ile hareket eden tır, Suriye´de ki savaştan kaçıp Hatay´ın Reyhanlı ilçesindeki mülteci kamplarına sığınan kardeşlerimize gidecek. Her gün sınırdaki kamplarda 10 bin kişilik sıcak yemek ve 50 bin ekmek yardımında bulunan Beşir Derneğinin hedefi bu kamplara 14 tır giyecek, yiyecek, erzak yardımı ulaştırmak. 

GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE ALLAH YARDIM ETSİN

Tırı uğurlarken konuşan Beşir Derneği Kocaeli Temsilcisi Utku Erikli: “Türkiye Cumhuriyeti´nin toprak bütünlüğünü tehdit edecek, birlik ve beraberliğimizi bozacak bütün unsurlara karşı güvenlik güçlerimize Allah yardım etsin. Onların karşılaşmış oldukları bu mücadelede şehit kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize de acil şifalar nasip eylesin, inşallah.

ÜMİT OLDUĞUNDAN DOLAYI SEVİNÇLİYİZ

Tabi ki bütün güçler bütünlüğümüzü ve bu coğrafyadaki kardeşlik hukukunu bozabilmek için uğraşıyor. Bunlar için yapılan bütün müdahaleler Allah´ın yardımıyla boşa çıkacaktır. Şuanda gönderdiğimiz yardım da bunun bir ifadesi niteliğindedir. Böyle bir projeyi insanlarımızın önüne koyduğumuzda talepleri çok olduğundan dolayı, ümit olduğundan dolayı sevinçliyiz.” dedi.

TALEBE GÖRE YARDIM EDİLİYOR

Kamu yararına çalışan dernek kapsamına giren Beşir Derneği, bu yardımları yaparken nitelikli malzeme götürmeye özen gösteriyor. Götürdüğü her malzemenin envanterini tutan Beşir Derneği yetkilileri Köseköy ‘den kalkan bu tırda toplam 37 bin TL değerinde 24 ton ağırlığında erzak yardımı bulunduğunu bildirdi. Bu toplanan yardımların tamamı yardımsever vatandaşların emeğiyle, Reyhanlı ve Hatay´da ki talebe göre bir araya geldiği belirtildi. 

SİSTEMLİ BİR ŞEKİLDE YARDIM YAPILIYOR

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sadece Suriyelilere yardım etmekle kalmayıp ilimizdeki yardıma muhtaç aileleri tek tek tespit edip yardımlarını götürüyor. Yardım ettikleri aileleri ziyaret edip neye ihtiyaçları olduklarını belirledikten sonra sistemli bir şekilde yardımlarını gerçekleştiriyor.


Fotoğraf Galerisi