Kapat

Beşir Derneği

K.Maraş’tan Suriye’ye 23 Ton Yardım

Beşir Derneği Kahramanmaraş Temsilciliği “Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında Suriye'deki ihtiyaç sahipleri için toplanan 23 tonluk yardım tırını dualar eşliğinde Suriye'ye gönderdi. Beşir Derneği Akçakale ve Elbistan Temsilcilikleri, Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD K.Maraş Şubeleri de yardım organizasyonuna destek oldu.

Beşir Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Abdullatif Ağgürbüz, yaklaşık 3 yıldır süren iç karışıklıktan zarar gören Suriyelilere yardım yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ağgürbüz, "Yardımlarımızı en iyi şekilde ulaştırmak için Kilis'te büyük bir depo inşa ettik. Burada toplanan yardımlar paketlendikten sonra Suriye'nin İdlib ve Halep kentlerindeki transfer merkezlerine sevk ediliyor. Bugün de temin edilen 1 tır yardım malzemesini Suriye'ye gönderiyoruz. Bu yardımların toplanmasında Semerkand Vakfı'na, TÜMSİAD K.Maraş Şubesi'ne, Akçakale ve Elbistan Beşir Derneği Temsilciliklerine, Kahramanmaraş Şoförler Odasına, Fatih Şekkeli İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yardım kampanyasına kayıtsız kalmayan Fatih Şekkeli İlköğretim Okulu 5-a sınıfı öğrencileri de oradaydı. Ağgürbüz, öğrencilerin sınıf olarak, kampanya için hatırı sayılır meblağda para yardımı yapmaları sonucu duygulandığını belirtti.

Yardım kampanyasına destek olan öğrencilerin tırı uğurlamak istedikleri için öğrencileri de getirdiklerini kaydeden Ağgürbüz, temennilerinin yardımların, kazasız belasız yerine ulaşması olduğunu bildirdi. Dualarla yolcu edilen tıra, öğrenciler, uzun bir süre el salladı.