Kapat

Beşir Derneği

Kilis’ten Suriye’ye 50 Ton Yardım

Beşir Derneği Kilis Temsilciliği, Suriye’ye 50 tonluk 2 yardım tırı daha gönderdi. Beşir Derneği Kilis Lojistik Merkezi’nden Şam’a doğru yola çıkan yardım tırları gıda ve giyim yardımlarının yanı sıra sağlık ve temizlik malzemeleri içeriyor. Yardımlar, Şam’da yaşam mücadelesi veren Suriyelilere dağıtılacak.

Kilis Lojistik Merkezi’nden gönderilen yardımlar, gıda, giyecek ve tıbbi yardımlardan oluşuyor. Suriye içinde Suriyeli vatandaşlardan oluşan dağıtım ağı, dağıttığı yardımları son noktaya kadar belgeliyor ve görüntülüyor.

Kilis’te 500 m2 kapalı 500 m2 açık alanda sınır kapısına yakın bir noktada bulunan lojistik depoda yardımların daha düzenli ve kontrol altında dağıtılması ve gelen ayni bağışların tasnif edilmesini sağlanıyor.

Beşir Derneği, Şam haricinde başta Halep olmak üzere Keferğan, Telşaiir, Türkmenbarih, Babinnis, Sweeje, El vakıf, Düdyan, El hasiyye, El Bab, Deyinhafir, Brağita, Şmerin, Iral, Çobanbey, Hava-hüyük gibi Suriye şehirlerinde 7230 aileye ortalama 60.500 kişiye düzenli olarak yardım götürüyor.


Fotoğraf Galerisi