Kapat

Katranlı Köyünde Evi Yanan Ailelere Yardım Yapıldı

Beşir Derneği, Ermenek’in Katranlı köyünde çıkan yangında eşyaları yanan iki aileye başta gıda ve giyim olmak üzere yardım malzemesi ulaştırdı.


Türkiye’nin en ücra noktasından dünyanın pek çok bölgesine varana kadar gıda, giyim, sağlık, yakacak, kırtasiye, barınma gibi yardımlar ulaştıran Beşir Derneği, Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Katranlı köyünde çıkan yangında evlerinde maddi hasar meydana gelen vatandaşların yanındaydı.

 

Evi yanan iki ailenin önce ihtiyaçları tespit edildi. Başta gıda ve giyim olmak üzere yatak, yorgan, battaniye, ütü, fırın, halı, elektrikli ısıtıcı, elektrikli süpürge ve diğer ev eşyaları ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

 

Söz konusu yardım çalışmasına katılan Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin, “Evleri yanan ihtiyaç sahibi iki ailemize tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletirken yardım ulaştırabiliyor olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluk kervanlarında daima yanımızda olan bize refakat eden Karaman Temsilcimiz Osman Yaşar Işıklı’ya ve yardımcısı Muhammed Tongül'e, Selçuklu Temsilcimiz Ferhat Yıldırım'a ve yardımcıları Adnan Kıcık ile Ahmet Eşitken'e bu vesileyle teşekkür ederim.” dedi. Hayırsever bağışçıların ve bu hayrın gerçekleşmesine vesile olanların hepsine tek tek teşekkürlerini ilettiğini de sözlerine ekledi.


Fotoğraf Galerisi