Kapat

Kardeşliğin Tadıyla Aşure İkramı

Kardeşliğin Tadıyla Aşure İkramı

Beşir Derneği Karaman Temsilciliğinden Sahip Olmak Yerine Hoş Görüyle Paylaşmak

Akıp giden hayatın içinde en değerli şey şüphesiz ki; İnsan olmanın, hatta var olmanın belki de en güzel yanlarından birisi Paylaşmaktır

Beşir Derneği Karaman Temsilcisi Osman Yaşar IŞIKLI "Hicri aylarımızdan Muharrem ortak bir hüzün günü olduğu kadar Hz. Hüseyin'in efendimizin adalet, hak ve hakikat ilkesini korumak için gösterdiği direnişin de simgesidir. Geçmişte yaşanılan bu üzücü olayın birlik ve beraberliğimizi zedeleyemeyeceğinin açık göstergesi günümüzde yaşatılan Aşure geleneğidir. Aşure, dayanışma ve kaynaşmanın, hoşgörünün sembolüdür. Aşure yemeğindeki çeşitlilik ve farklı nimetlerin bir araya getirilmesi farklılıkların nasıl bir zenginlik oluşturduğunun ispatıdır. Milletimiz, aşure geleneğini yüzyıllardır sürdürerek, birlikte yaşamanın en güzel örneğini göstermekte, sevinci ve hüznü paylaşmakta, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir.             

Beşir Derneği Karaman Temsilcisi Osman Yaşar IŞIKLI aşure çorbası hazırlayarak bu etkinliği düzenledik. Hazırlanmasında emeği geçen gönül dostlarımıza, etkinliğimize katılanlara ve hayırsever Karamanlı kardeşlerimize teşekkür ederim.

BAĞIŞ YAZ 4042 YE GÖNDER 30 TL BAĞIŞTA BULUN. Beşir Derneği hayrınıza vesile

Diğer Yardımlar Ve Beşir Derneği Faaliyetleri İçin

www.besir.org.tr

Sitesini Ziyaret Edebileceklerini Söyleyerek,

Bu duygu ve düşüncelerle, Kerbela şehitlerini rahmetle anıyor, Muharrem ayının ve aşure gününün barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum" dedi.