KIYIDAKİ HAYATLAR

Beşir Derneği olarak ‘Kardeş Aile’ projesi kapsamında türlü zorluk ve sıkıntılarla hayata tutunmaya çalışan ailelerin ve kıyıda kalmış hayatların sesi olmak için ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ediyor, dertlerine ortak oluyoruz.

Derneğimizin katkılarıyla Semerkand Radyo’da her Çarşamba saat 16.00’da canlı yayınlanan “Kıyıdaki Hayatlar” programıyla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü kuruyoruz.

Sizler de ihtiyaç sahibi ailelerin kimler olduğunu, nelere ihtiyaç duyduğunu, nasıl yardım yapılabileceğini buradan takip edebilir, kıyıda kalmış hayatların gönlüne misafir olabilir, Beşir Derneği vesilesiyle ihtiyaç sahiplerinin elinden tutabilirsiniz.

PINAR HANIM VE AİLESİ

16 yaşında evlilik ve biri engelli 6 çocuk… Hastalığı nedeniyle çalışamayan bir baba… Kira ve market borcu… Kıyıda kalmış bir hayattan çarpıcı anekdotlar… Pınar Hanım’ın eşi astım hastası olduğu için çalışamıyor kendisinin de uzun süredir bel fıtığı rahatsızlığı bulunuyor. Yeşil kart ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilen Pınar Hanım’ın 16 yaşındaki oğlu engelli olduğundan devlet 3 ayda bir 1100 lira bakım bedeli veriyor ve yine kaymakamlıktan da 3 ayda bir 250 lira alıyorlar. Beşir Derneği’nden de aylık ayni yardım alan Pınar Hanım ve ailesi kirada oturuyor. Kendi ailesinden herhangi bir destek görmeyen Pınar Hanım’ın kira ve market borçları, ayrıca aylık geçim için nakdi yardıma ihtiyacı var. Kişilerin, Etik Kurallar Gereği Gerçek İsimleri Kullanılmamıştır.
Bağış Türü
İhtiyaç
0,00 TL
10.100,00 TL
 

Diğer İhtiyaç Sahibi Aileler