KIYIDAKİ HAYATLAR

Beşir Derneği olarak ‘Kardeş Aile’ projesi kapsamında türlü zorluk ve sıkıntılarla hayata tutunmaya çalışan ailelerin ve kıyıda kalmış hayatların sesi olmak için ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ediyor, dertlerine ortak oluyoruz.

Derneğimizin katkılarıyla Semerkand Radyo’da her Çarşamba saat 16.00’da canlı yayınlanan “Kıyıdaki Hayatlar” programıyla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü kuruyoruz.

Sizler de ihtiyaç sahibi ailelerin kimler olduğunu, nelere ihtiyaç duyduğunu, nasıl yardım yapılabileceğini buradan takip edebilir, kıyıda kalmış hayatların gönlüne misafir olabilir, Beşir Derneği vesilesiyle ihtiyaç sahiplerinin elinden tutabilirsiniz.

HATİCE HANIM VE AİLESİ

Eşinden altı ay önce boşanan Hatice Hanım, astımlı ciğerleri ile rutubetli bir gecekonduda, eğitim çağındaki iki çocuğuyla hayatın kıyısında sizleri bekliyor. Evlendiklerinde resmi nikâh yapılmadığından herhangi bir nafaka alamıyor. Fakat bu, sıkıntıların sadece bir tanesi. Boşandığı kocası onu yüzüstü bıraktığı gibi bir de üzerine, çektiği kredi borcunu bırakmış. Bankalar bu kredi borcuna karşılık Hatice Hanım’ın vefat eden babasından kendisine kalan ücretin büyük bir kısmına el koymuş. Sadece 400 TL geliri kalan Hatice Hanım, bunun da 300 lirasını kiraya veriyor. Beşir Derneği’nden düzenli gıda yardımı ve sosyal hizmetlerden de yakacak yardımı alıyorlar. Akrabaları da ellerinde oldukça yardım ediyor. Yirmi yıl evlilikten sonra kredi borcu bırakıp terk eden koca, eğitim çağında iki evlat, astım ve koa hastalığı sebebiyle çalışamama, kirada oturulan rutubetli bir gecekondu… Hatice Hanım’ın dağlar yükü bu derdine karşılık gücü ise tevekkül ve dua... Yardımlarınız, Hatice Hanım’ın dualarına “Âmin” olacaktır. Kişilerin Etik Kurallar Gereği Gerçek İsimleri Kullanılmamıştır.
Bağış Türü
İhtiyaç
0,00 TL
10.000,00 TL
 

Diğer İhtiyaç Sahibi Aileler