Kapat

Karaman’dan Suriye’ye Yardımlar Dualarla Uğurlandı

Beşir Derneği Karaman Temsilciliği ile Karaman Anadolu İ.H.L ve Karaman İ.H.L tarafından “Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında 1 tır yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi. Karaman Valisi Murat Koca ve çok sayıda vatandaş da organizasyona katıldı.

Beşir Derneği Karaman Temsilciliği’nin düzenlediği organizasyona çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Vali Murat Koca, Suriye’de yardıma muhtaç binlerce insan olduğunu belirterek, “Suriyeli insanları unutmayıp duyarlı bir şekilde davranarak yardım kampanyasına katılan bütün öğrencilere ve Beşir Derneği Karaman Temsilciliği’ne teşekkür ederim” dedi.

Karaman Anadolu İ.H.L Müdürü Mehmet Yalvaç yaptığı konuşmada, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir hadisiyle yola çıkarak mazlum Suriyeli kardeşlerimize yardım etmek için Beşir Derneği’nin yardım kampanyasına destek olduk. Bizim insanımız için iyilik yapmak bir zahmet değil rahmettir. Bizim insanımız için ümit ve merhamet en büyük erdemdir. Öğrencilerimizin bu samimiyeti ve gayretleriyle bizi yarınlar noktasında ümitlendirmiştir. Kampanyamızdaki hedefimize çok kısa bir sürede ulaştık. Tüm dünyaya bir kez daha diyoruz mümin müminin kardeşidir. Kardeşlerimizin sevinci en çok bizi sevindir. Kampanyaya destek olan başta öğrenciler olmak üzere herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Yardım malzemesi yüklü tır, okunan duanın ardından Suriye’ye gönderildi.


Fotoğraf Galerisi