Kapat

Karadeniz Ereğli’de Kan Bağış Organizasyonu

Beşir Derneği, Karadeniz Ereğli’de düzenlediği kan bağış organizasyonunda 193 ünite kan bağışına ulaştı.

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır düşüncesinden hareketle hayata geçirilen ‘Bir Damla Bin Umut’ kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya gayret eden Beşir Derneği, Karadeniz Ereğli’de düzenlediği kan bağış organizasyonunda 193 ünite kan bağışına ulaştı.


Organizasyon, Ramazan’da kan bağışlarının düşmesi dolayısıyla azalan stokları şimdiden takviye etme amacıyla düzenlendi. Organizasyon sırasında açıklama yapan dernek yetkilileri,


“Kan bağışı hem bizim sağlığımız hem de diğer vatandaşların sağlığı açısından çok önemli. Kan vermek bizleri hiçbir şey kaybettirmez, aksine sağlık açısından doktorlar da düzenli olarak kan verilmesini tavsiye ediyor. Bize ve yakınlarımıza ne zaman kan lazım olacağını bilemeyiz, o yüzden kan bağışı kampanyasına önem veriyoruz. İstatistiklere göre de Ramazan ayında kan bağışı oranı oldukça düşüyor. Bizler de Ramazana sayılı günler kala böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Bu kampanyadaki ortağımız Türk Kızılayı’na ve destekte bulunan halkımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Fotoğraf Galerisi