Kapat

Kamu Yararına Hizmetler Devam Edecek

Uluslararası insani yardım kuruluşu olan Beşir Derneği, 237 temsilciliği, 55 ülkede faaliyetleri ve binlerce gönüllüsü ile KAMU YARARINA çalışıyor. 22.04.2013 tarih ve 2013-5545 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla, “Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü” ne geçen dernek, kazandığı bu statü ile faaliyetlerini daha da büyüterek insanlık için hizmet etmeye devam edecek.

Beşir Derneği kurulduğu günden bu yana insanlığın hizmetinde mazlumun ve mağdurun yanında olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye’de 237 temsilciliği ile çalışmalarını sürdüren dernek, yurt dışında Suriye, Somali, Arakan, Cezayir-Batı Sahra, Arnavutluk gibi 55 ülkede faaliyet gösteriyor.

Yapılan hizmetlerle gönüller yaparken, hayırlara da vesile olan Beşir Derneği, uluslararası birçok ödüle layık görüldü. 2013 yılında çeşitli organizasyonlarda 2 defa “Yılın Derneği” seçilen Beşir Derneği, Kosova’da ‘Üstün Hizmet Ödülü’nü alarak uluslararası çalışmalarını taçlandırdı. Birçok ülke ve kurumdan ‘Üstün Başarı Beratı’ alan Beşir Derneği, hizmeti nimet bilenlerin buluşma noktası oldu.

Tüm bu çalışmalar sonucunda Beşir Derneği, Kamuya faydalı olan, yaptığı faaliyetlerle devletin yükünü hafifleten kurumlara takdir edilen “Kamu Yararına Çalışma Statüsü” almaya hak kazandı. 22.04.2013 tarih ve 2013-5545 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla, “Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü” ne geçen dernek, kazandığı bu statü ile faaliyetlerini daha da büyüterek insanlık için hizmet etmeye devam edecek.