Kapat

İzmir’den Suriye’ye İnsani Yardım TIR’ı

Beşir Derneği’nin İzmir’de bulunan Ege Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’ndan Suriye’ye insani yardım malzemesi gönderildi.


Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Beşir Derneği’nin Kilis ve Reyhanlı’da bulunan aşevi ve fırınlarını insani yardım malzemesi gönderilmeye devam ediyor. İçerisinden temel gıda ürünlerinin bulunduğu kumanya paketleri, sıvı yağ, zeytin, pirinç gibi gıda malzemeleri Kilis’te bulunan Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü’ne teslim edildi.

 

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak olan yardımlar, İzmir’den dualarla uğurlandı. Birlik, kardeşlik ve insani yardım köprüleri bir kez daha İzmir’le Suriye arasında derneğimiz vesilesiyle kurulmuş oldu.

 

İzmir’den Kilis’e, oradan da Azez, İdlib, Cerablus ve Eriha’da bulunan Beşir Derneği Paylaşım Noktalarına ulaştırılan insani yardım malzemeleri, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimizin yüzünü güldürecek. Her gün 200 bin ekmek üretme kapasitesine sahip fırınlardan ve 30 bin tabldot sıcak yemek üretme kapasiteli aşevlerinden yardım çalışmalarına devam eden Beşir Derneği, hayırlara vesile olmaya devam edecek.


Fotoğraf Galerisi