Kapat

İslam Dünyası STK’ları Arakan İçin İstanbul’da Bir Araya Geldi

İstanbul’da düzenlenen Arakan İstişare Toplantısı’na Beşir Derneği de katıldı.


İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin (İDSB) organizatörlüğünde Türk ve yabancı STK’ların katıldığı Rohingya (Arakan) İstişare Toplantısı İstanbul'da Yapıldı.

 

Bir araya gelen İslam dünyası sivil toplum örgütleri Arakan’daki mazlum insanların acılarını dünyaya anlatıyor. Arakan İstişare Toplantısı'nda Bangladeş'teki kampların durumu değerlendirilip, mazlumların içinde bulunduğu insanlık dışı şartlar çarpıcı bir şekilde tüm dünyaya gösteriliyor.

 

Sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve aktivistler, Arakan halkının geleceğini masaya yatırıldı. Birçok kuruluşun Arakan için yaptıkları ve ilerde bu masum insanlar için birlikte yapılabilecekler, temel ihtiyaçlar ve sağlık konusunda istişareler gerçekleştirildi. Toplantıda Arakan’dan gelen güncel veriler ve videolar eşliğinde bölgedeki durum, kamplar ve STK’ların yardım çalışmaları değerlendirildi.

 

Beşir Derneği olarak Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şanlı, Genel Müdür Fatih Sarıyar ve Sosyal Yardımlar Koordinatörü Birol Eken de istişare toplantısında bulundu. Dört yıldır Arakan için çeşitli yardım organizasyonları gerçekleştiren Beşir Derneği, mazlum ve mağdur Arakan halkının her zaman yanında olduğunu istişare toplantısında bir kez daha göstermiş oldu. Oturumda STK’larla çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunan dernek yöneticilerimiz, Müslüman kardeşlerimize ve mazlum coğrafyalara daha iyi ulaşmak için yabancı STK’larla daha iyi diyaloglar gerçekleştireceklerini belirttiler.


Fotoğraf Galerisi