Kapat

İhtiyaç Sahibi Yüzbinlerce İnsanın Ramazan Sevincine Ortak Olduk

Beşir Derneği Ramazan ayında tüm Türkiye’de ve dünyada tebessümün adı oldu. 300 binden fazla kişiye ayni, 55 binden fazla insana da nakdi yardım yapılırken, 85 bin kişi de sıcak yuvasında iftar etti.

Beşir Derneği’nin Ramazan ayında hayata geçirdiği projeler ve yürüttüğü kampanyalarla yüzbinlerce ihtiyaç sahibi insanın yüzü güldü. 300 binden fazla kişiye ayni, 55 binden fazla insana da nakdi yardım yapılırken, 85 bin kişi de sıcak yuvasında iftar etti.


Ramazan’da Bir Kap Bir Kalp projesini hayata geçiren Beşir, bu projeyle 85 bin kişinin evinde iftar etmesine vesile oldu. Sağ elin verdiğini sol elin görmediği hassasiyeti temel alan projeyle, hayırsever bağışçılar evlerine misafir çağırıyormuşçasına hazırladıkları yemekleri, sefer taslarına doldurarak Beşir Derneği vesilesiyle ihtiyaç sahiplerin evlerine ulaştırdı.


Otuz gün boyunca Türkiye’nin her bölgesinde yürütülen projeye yaklaşık 10 bin bağışçımız katıldı ve 85 bin kişi de hazırlanan iftar yemeklerinin kendilerine ulaşmasıyla Ramazan sevincine ortak oldu. Ağrı’dan İzmir’e, Sinop’tan Hatay’a, Edirne’den Hakkâri’ye, Ardahan’dan Muğla’ya tüm Türkiye’de sefer taslarıyla evden eve sevgi taşıyan Beşir Derneği, Ramazan ayının bolluk ve bereketini ihtiyaç sahibi mahzun ve mahcup gönüllerle paylaştı.


Diğer yandan fitre, zekat ve bağışlar vesiyesiyle 55 binden fazla insan nakdi yardım alırken, 300 binin üzerinde ihtiyaç sahibi insan da bayramlık, gıda kolisi, un gibi ayni yardımlarla Ramazan’ın bereketinden istifade etti.


Fotoğraf Galerisi