Kapat

İhtiyaç sahibi bin 500 aileye gıda yardımı

Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi bin 500 aileye gıda dağıtımında bulunuyor.

Beşir Derneği Türkiye’nin 81 ilinde 258 noktada bulunan temsilcilikleriyle Ramazan ayını dolu dolu geçiriyor. Bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasındaki hayır köprüsünü Ramazan’da daha güçlü bir şekilde kuran Beşir Derneği, Gaziantep’te bin 500 aileye gıda yardımı gerçekleştiriyor.


Beşir Derneği Gaziantep Temsilcisi Ali Erinmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başlattıkları yardımların ramazan ayı sonuna kadar süreceğini söyledi. Ramazan ayının hayır ayı olduğunu vurgulayan Erinmez, "Bu ay muhtaç insanları anlayabilmemiz için büyük bir fırsat. Biz de imkânlarımız el verdiğince yardımlar yapmaya çalışıyoruz. Sadece bu ay değil tüm aylarda mazlumların yanında olacağız." dedi.


Ellerinden geldikçe insanlara faydalı olmaya çalıştıklarını ifade eden Erinmez, şunları kaydetti:


"Her sene olduğu gibi bu sene de gıda paketi dağıttık. Bunun dışında 'Bir Kap Bir Kalp' projemiz var. Bağışçı ailelerimiz yemek yapıyor, biz de onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Günde 100 kişiye iftar yemeği veriyoruz. Yetim çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bizden desteklerini esirgemeyen bağışçılarımıza da çok teşekkür ederiz."