Kapat

İDSB 2. Uluslararası STK Fuarı’ndayız

"Uluslararası STK Fuarı" 09-10 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Yenikapı Fuar Merkezinde icra edilecektir.


Fuara İDSB üyesi Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yanı sıra ilgili devlet kurumları ve özellikle körfez ülkelerinden insani yardım kuruluşları gibi uluslararası paydaşlarımızın da katılımı gerçekleşecektir.

 

Fuar vesileyle 63 farklı ülkeden üç yüzü aşkın üyemiz arasında bir tanışma, sinerji ve etkileşim oluşturmayı ve işbirliği hedefliyoruz. Kuruluşlarımız fuar boyunca kendi faaliyetlerini tanıtabilecek ve bilgi birikimlerini, tecrübelerini diğer ülkelerdeki kardeş STK’lar ile paylaşabilecek ve benzer amaçlı diğer STK'ların faaliyetlerinden de birinci elden bilgi sahibi olabileceklerdir.

 

Cumartesi-Pazar, iki gün sürmesini planladığımız STK Fuarına katılacak üyelerimiz bu amaçla kuruluşlarını ve yaptıkları faaliyetleri tanıtan Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış broşür, kitapçık vs. dokümanların yanında, görsel ve işitsel araçlardan oluşan medyaları gerek katılımcı diğer STK'lar gerekse fuar ziyaretçileriyle paylaşma imkânı bulacaklardır.

 

Fuar boyunca değişik ülke, bölge ve sektörel STK'lar ekseninde çalıştaylar planlanmakta olup, katılımcılarımız stantlarda özellikle Arapça ve İngilizce bilen elemanlar bulundurarak kendilerini ve projelerini uluslararası arenada tanıtabileceklerdir.

 

İkincisini düzenlediğimiz bu etkinliğin İslam dünyasının hemen her tarafından üyemizin katılımıyla STK'larımız arasında sürdürülebilir bir işbirliğine ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

Beşir Derneği’nin de 115 numaralı stantta yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacağı fuar, 2 gün sürecek.


Fotoğraf Galerisi