Kapat

İdlib’teki Kamplarda Yaşam Mücadelesi Veren İnsanlara Yardım

Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörlüğü İdlib’teki mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren insanlara yardım elini uzattı.

Yurtiçinde ve yurtdışında mahcup ve mahzun gönüllerin yanında olan ve tüm mazlumların yüzlerinde tebessüm olma gayretiyle insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, yapmış olduğu faaliyetlerini İdlib’te de sürdürüyor.


Suriye’nin İdlib kentinde bulunan mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdur halka yardım elini uzatan Beşir Derneği, bölgedeki yüksek derece sıcaklığa rağmen çalışmalarından taviz vermeden su dağıtımı ve acil gıda yardımı gerçekleştirdi. Yüzlerindeki şefkat ve merhametle Türkiye’den selam götüren gönüllüler, muhacirlerin gönlünü kazandı.


Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörü Abdülhakim Bayram yaptığı açıklamada, “Bu yaptığımız organizasyon, Suriye halkı ve muhacir kardeşlerimize yönelik yaptığımız yardımların çok küçük bir parçası sadece. Derneğimizin Kilis’te, Reyhanlı’da ve civar illerimizde faaliyet gösteren ekmek ve gıda fabrikaları sayesinde her gün yüzbinlerce muhacir kardeşimize ekmek ve sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. İdlib’te açtığımız paylaşım noktalarıyla ücretsiz olarak bayramlık ve diğer ihtiyaç malzemelerinin tedarik ve teminini sağlıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız ve kıymetli gönüllülerimiz vesilesiyle bölgedeki tüm mazlumların çok çeşitli konularda müjdesi olmaya gayret ediyoruz.” dedi.


Fotoğraf Galerisi