Kapat

İdlib’in Eriha Bölgesindeki Yetimlere Soba ve Battaniye Yardımı Yapıldı

Beşir Derneği, Suriye’nin İdilib-Eriha bölgesindeki yetim ve ihtiyaç sahiplerine kışlık yardımlar kapsamında soba ve battaniye dağıttı.


Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörlüğü, Suriye’nin İdlib-Eriha bölgelerindeki savaş mağduru yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yardımlar kapsamında soba ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdi. Savaşın yol açtığı sorunlarla mücadele ederek hayata tutunmaya çalışan yetimlerin, kış aylarının da gelmesiyle birlikte giderek ağırlaşan yaşam şartları bölgeye yapılacak insani yardımların aciliyetini artırıyor.

 

Savaşın ilk yıllarından beri bölgede bulunan ve düzenli yardımlarda bulunan Beşir Derneği, yakından incelemeler yaparak tespit ettiği ihtiyaç malzemelerini ivedilikle bölgeye ulaştırdı. Bu kapsamda İdlib-Eriha’da yetim ve ihtiyaç sahiplerine battaniye ve soba dağıtıldı.

 

Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Bayram bölgedeki hayat şartlarının mevsim koşullarına ve savaş durumlarına göre değişkenlik gösterdiğini ancak dernek olarak gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Değişen şartlar çerçevesinde bölge halkı için en uygun yardım çeşidini belirlediklerini, dağıtım yapmak yerine yardım yapmayı amaçladıklarını ve bunu en hızlı şekilde gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.