Beşir Derneği’nden Fas ve Libya’ya Destek

Beşir Derneği, geçtiğimiz günlerde Fas ve Libya’da meydana gelen deprem ve sel felaketlerinin ardından AFAD koordinasyonunda bölgeye afetzedeler için temel insani yardım malzemesi gönderdi.

 

Beşir Derneği Yurt Dışı Yardımlar Koordinatörü Birol Eken, Fas ve Libya’ya yapılan yardımlara dair yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

 

“Gönül coğrafyamızın sınırları içinde bulunan Fas ve Libya’da birbirine yakın aralıklarla iki büyük afet yaşandı. Fas’taki depremin yaraları henüz sarılmamışken iki gün sonra Libya’da meydana gelen fırtına ve sel baskınları, binlerce insanın hayatına, on binlerce insanın evsiz kalmasına neden oldu.

 

Bizler, Beşir Derneği olarak söz konusu afetlerin hemen ardından Fas ve Libya için yardım çağrısında bulunduk. Şu an her iki bölgeye de acil insani yardım için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. İlk olarak AFAD koordinasyonunda İzmir Alsancak Limanı’ndan gemiyle temel insani yardım malzemesi gönderdik. Eş zamanlı olarak yurt dışı yardımları birimine bağlı ekiplerimiz de afet bölgesine doğru yola çıktılar. Bağışçılarımızın da katkılarıyla -inşallah- her iki afet bölgesinde de beslenme, barınma, giyim gibi temel insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra iyileştirme çalışmalarına da destek vereceğiz.

 

Fas ve Libya için gerçekleştireceğimiz insani yardım faaliyetlerine destek olmak isteyen bağışçılarımız, Derneğimizin resmî web sitesi olan besir.org.tr adresinden afet bölgesine yönelik bağışlarını gerçekleştirebilirler.

 

Bu vesileyle tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Rabbim hepimizi afetlerden muhafaza eylesin.”Bağış Yap

Beşir Derneği’nden Fas ve Libya’ya Destek

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE