Arakan Halkına Yardım

Beşir Derneği olarak geçtiğimiz günlerde Arakanlı Müslümanların kaldığı kamplarda çıkan yangın sonrası oluşan mağduriyeti biraz olsun engelleyebilmek adına hızlı bir şekilde bölgeye olan yardımlarımızı ulaştırmayı başardık. Dernek olarak giriş çıkışın oldukça zorlaştığı Arakan kamplarında sıcak yemek dağıtım çalışmalarına başladık.

 

Beşir Derneği, Bangladeş’in Cox’s Bazar kentinde bulunan kamplarda çıkan yangın dolayısıyla çeşitli mağduriyetlerin yaşandığı bölgeye yardım götürmeye devam ediyor. Derneğimiz son olarak yaptığı çalışmasına günlük 1000 kişilik sıcak yemek dağıtım çalışmalarına başladı. Myanmar’da yaşadıkları çeşitli zulüm ve baskıdan kaçarak Bangladeş’e sığınan ve burada da açlık, susuzluk, salgın ve şimdi de yangın ile mücadele etmek zorunda kalan Arakan Müslümanları için çalışmalarımız sürmeye devam edecek.

 

1000 Kişilik Sıcak Yemek

 

Geçtiğimiz hafta Arakanlı Müslümanların yaşadığı yerlerdeki 5-6 yerleşim alanı, bu alanlarda bulunan binlerce çadır ve diğer yaşam yerlerinin yanarak kül olduğu yangın sonrası harekete geçen derneğimiz yaşanan mağduriyetleri en aza indirmek ve insanlara yardımcı olabilmek adına bölgede faaliyetlerine hızlı bir şekilde başladı. Derneğimiz günlük 1000 kişilik sıcak yemek dağıtımına başlayarak mazlum ve mağdur gönüllerin imdadına yetişiyor. Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinin Ukhiya Bölgesi’ndeki Balukhali Kampı’ndaki çalışmalarımız ile kampta bulunan kimselerin günlük gıda gereksinimleri karşılanıyor.

 

Arakan Müslümanlarının Yanındayız

 

Beşir Derneği olarak Arakan Müslümanları için geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Myanmar’da yaşadıkları zulüm ve baskı dolayısıyla evlerinden kaçmak zorunda kalarak Bangladeş’in Cox’s Bazar kentindeki kamplara sığınan Arakan Müslümanları için yaşanan yangın dolayısıyla da merhamet elimizi uzatmayı sürdürüyoruz. Dünyanın en fazla zulüm gören bu insanlar için sizler de yapacağınız bağışlarla bizlere destek verebilirsiniz.

 

Sizler de Arakan Müslümanlarına Yardım Edin

 

Beşir Derneği’nin yaşanan yangın sonrası mağdur olan Arakan halkı için yaptığı çalışmalara yapacağınız bağışlar ile sizler de destek olabilir, yardımlarınızı Arakan Müslümanları ile buluşturabilirsiniz. Beşir Derneği aracılığıyla Arakan halkına yardım etmek için Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki Arakan Yardım Kampanyası seçeneğine tıklayabilirsiniz. SMS yoluyla Arakan’a yardım yapmak içinse cep telefonlarınızın mesaj bölümünden ARAKAN yazıp 4032’ye mesaj göndererek 10 TL yardım yapabilirsiniz.Bağış Yap

Arakan Halkına Yardım

Arakan Yardım Kampanyası

EKLE