Beşir Derneği’nden Çad’da Su Kuyusu Açılışı

Yurtiçi ve yurtdışında insani yardım organizasyonları gerçekleştiren derneğimiz su kuyusu çalışmaları kapsamında Afrika’da yeni bir su kuyusunu insanlığın hizmetine sundu. Derneğimiz bağışçılarımızın destekleri ile açılan su kuyusundan 300 kişi istifade edecek.

 

Beşir Derneği, su kuyusu çalışmaları kapsamında bağışçılarının emanetlerini ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırmaya devam ediyor. Ekiplerimiz son olarak Çad’ın Dourbali şehrinde bulunan Khalwa Bocha Köyü’nde yeni bir su kuyusu açtı. Derneğimiz tarafından açılan su kuyusuna “Muhammed Râşid el-Hüseynî Hazretleri (Kaddesallâhu Sırrahu) Su Kuyusu” ismi verildi.

 

300 Kişi Faydalanacak

 

Beşir Derneği ekipleri tarafından Çad’ın Dourbali kentinde açılan “Muhammed Râşid el-Hüseynî Hazretleri (Kaddesallâhu Sırrahu) Su Kuyusu”ndan 300 kişi faydalanacak. Derneğimizin temiz ve içilebilir sudan mahrum kalan kimseler için yaptığı su kuyusu çalışmalarına bundan sonra da devam edecek. Su kuyusu çalışmaları ile Afrika başta olmak üzere temiz ve içilebilir suya mahrum kalan kimseleri destekleriniz ile sevindirmeye devam ediyor.

 

Afrika’da Su Kuyusu Çalışmaları

 

Beşir Derneği, Afrika’da açtığı “Muhammed Râşid el-Hüseynî Hazretleri (Kaddesallâhu Sırrahu) Su Kuyusu” ile hayırsever bağışçılarımızın emanetlerini en güzel ve nitelikli bir şekilde mazlum kimselere ulaştırmaya devam ediyor. Su kuyusu bağışları ile yapılan yardımlarla açtığımız su kuyularından Afrika’da binlerce kimse faydalanmaya devam ediyor. Derneğimizin su kuyusu çalışmaları ile Afrika’daki ihtiyaç sahibi kimselerin su alabilmek için her gün onlarca kilometre yol gitmesine gerek kalmadı.

 

Siz de Su Kuyusu Bağışı Yapın

 

Beşir Derneği’nin su kuyusu çalışmalarına sizler de bağış yaparak destek verebilir, çorak ve kurak topraklarda yok olan umutların yeşermesine katkı sunabilirsiniz. Derneğimizin su kuyusu çalışmalarına destek vermek için derneğimizin internet adresinde bulunan online bağış bölümünden bağışlarınızı ulaştırabilir ya da havale veya EFT yoluyla açıklama kısmına su kuyusu yazabilirsiniz. SMS ile bağış yapmak isteyen hayırseverler ise  SU yazıp 4032’ye göndererek 10 TL’lik bir yardım yapabilirler.Bağış Yap

Beşir Derneği’nden Çad’da Su Kuyusu Açılışı

Su Kuyusu Destek Projesi

EKLE