Beşir Derneği Olarak Bu Ramazan’da da Yüzler Güldürdük

Beşir Derneği Olarak Bu Ramazan’da da Yüzler Güldürdük

 

Mahzun ve mazlum gönüllerin müjdeleyicisi olma şiarıyla çıktığımız iyilik yolculuğunda, hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle bu Ramazan'da da 7 iklim 3 kıtada yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştık.

 

Şehr-i Ramazan’daki faaliyetlerimiz kapsamında uzman personelimiz ve gönüllülerinden oluşan iyilik erlerimizle mahzun yüzlerde sıcacık bir tebessüme vesile olmak için hem yurt içi hem de yurt dışındaki faaliyetlerimizi ara vermeden sürdürdük.

 

Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında; 5 bin 90 kişiye 8 bin 500 kilogram kurban eti dağıtımı, 3 bin 573 kişinin susuzluğuna çare olacak 25 su kuyusunun faaliyete alınması, yurt içi ve yurt dışındaki toplam 28 bin 900 ihtiyaç sahibine iftar yemeği verilmesi, 17 bin 176 kişiye fitre bağışı dağıtımı, 49 bin 145 kişiye temel ihtiyaç malzemesinin ulaştırılması, 638 bin adet ekmek üretimi, 29 bin 500 kişiye gıda yardımı ve 78 bin tabldot yemek dağıtımı gibi çok sayıda insani destek ve yardım faaliyetinde bulunduk.

Beşir Destek Kart ile Sadaka Geleneğimizin Gizliliği Devam Etti

 

Sosyal incelemesi yapılarak ihtiyaç sahibi olduklarına kanaat getirilen ailelere verilen Beşir Destek Kart ile bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi 15 bin 740 vatandaşımıza düzenli yardımların ulaşmasını sağladık.

 

Derneğimiz tarafından periyodik aralıklarla nakdi yardımların yüklendiği Beşir Destek Kart ile ailelerimiz; Şehr-i Ramazan’da gereksinim duydukları ürünleri, diledikleri zamanda ve diledikleri miktarda alabilmenin mutluluğunu yaşadı.

 

“Bir Kap Bir Kalp” Projemiz ile Dünyanın En Büyük İftar Sofralarını Gönüllerde Kurduk

 

Ramazan ayı faaliyetlerimiz çerçevesinde hayata geçirdiğimiz Bir Kap Bir Kalp Projemiz ile evlerimizde pişirdiğimiz iftar yemeklerini ihtiyaç sahipleriyle paylaştık.

 

Ramazan ayı süresince evlerinde mücbir nedenlerle iftar yemeği hazırlayamayacak durumda olan mahzun gönüller adına iftariyelik hazırlayan binlerce hayırsever vatandaşımızın desteği ile Türkiye genelindeki toplam 75 bin 585 kişinin adresine iftar yemeği ulaştırdık. Bağış Yap

Beşir Derneği Olarak Bu Ramazan’da da Yüzler Güldürdük

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE