Beşir Arama Kurtarma Ekibi Büyüyor

Beşir Derneği olarak bir taraftan yurdumuzda son dönemde yaşanan afetlerle mücadelemizi sürdürürken diğer taraftan arama kurtarma ekibimizi büyütmeye devam ediyoruz.

 

Derneğimiz gönüllülerimiz ile birlikte arama, kurtarma ve tahliye eğitimleri alarak olası afetler için hazırlanmaya devam ediyor. Son olarak derneğimizin Kahramanmaraş temsilciliği 13 kişilik ekip ile AFAD tarafından verilen eğitimlerini tamamladı.

 

AFAD Eğitimleri Tamamlandı

 

Beşir Derneği olarak afetlerle mücadeleye yönelik arama kurtarma ekibimizi büyütmeye devam ediyoruz. Derneğimizin Kahramanmaraş Temsilciliği 13 kişilik ekip ile  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerini tamamladı. 5 gün süren eğitimlerde ekiplerimiz arama, kurtarma ve tahliye eğitimleri aldılar. Beşir Derneği arama kurtarma ekipleri bundan sonra da büyümeye devam edecek.

 

Arama, Kurtarma ve Beslenme Hizmeti

 

Ülkemizde yaşanan afetler sonrası Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında beslenme hizmeti veren derneğimiz arama, kurtarma ekipleri ile de olası acil durumlarda müdahalede bulunabilecekler. Hayatlar kurtarılması için başlattığımız projemiz bünyesinde Kahramanmaraş’taki ekiplerimizin katılımı ile arama kurtarma ağımızı gitgide büyütüyoruz. Yoğun eğitim programını tamamlayan ekiplerimiz yapılacak sınav ve değerlendirilmeler sonrasında kurs başarı belgesi almaya hak kazanacaklar.

 

Bağışlarınızla Siz de Destek Olun

 

Sizler de Beşir Derneği genel bağış hesabına yapacağınız bağışlarla derneğimizin afet ve acil durumlar için yaptığı çalışmalara desteklerinizi ulaştırabilirsiniz. Desteklerinizi ulaştırmak için derneğimizin online bağış bölümünden genel bağış seçeneğine tıklayarak dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Derneğimiz çalışmalarına ayrıca SMS ile destek vermeniz mümkün. SMS ile bağış yapmak isteyen hayırseverler cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne Bağış yazıp 4032’ye 10 TL karşılığında gönderebilirler.

 Bağış Yap

Beşir Arama Kurtarma Ekibi Büyüyor

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE