Beşir Arama Kurtarma AFAD’ın Düzenlediği Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatına Katıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda 20 Mayıs’ta İstanbul'da düzenlenen ve Beşir Arama Kurtarma’nın 50 kişilik ekiple katılım sağladığı Ulusal Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatı başarıyla tamamlandı.

 

Kağıthane ilçesi merkez olmak üzere 18 farklı noktada icra edilen tatbikata, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Kastamonu Valisi Avni Çakır, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, AFAD Başkanı Yunus Sezer, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve İl AFAD Müdürü Gökhan Yılmaz katıldı.

 

İstanbul Adalar merkezli 7,5 büyüklüğündeki deprem senaryosu doğrultusunda gerçekleştirilen tatbikat kapsamında; tahliye yolları ve bölgelerinin saptanması, toplanma alanlarında görevli personelin deneyim kazanması, toplanma alanlarından tahliye ve transferin güvenli bir şekilde sağlanması, geçici barınma alanlarına afetzedelerin yerleştirilmesi ve deprem sonrasında İstanbul’dan tahliye edilecek vatandaşlar için kara, deniz, hava ve demir yolu transfer noktalarının faaliyete geçirilmesi hedeflendi.

 

Toplamda 13 afet grubu, 24 ilden yerel destek ekipleri, AFAD gönüllüleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun görev aldığı tatbikata; Beşir Arama Kurtarma 50 kişilik ekip, 9 araç ve muhtelif tür ve ebatlardaki ekipmanıyla katılım sağladı.

 Bağış Yap

Beşir Arama Kurtarma AFAD’ın Düzenlediği Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatına Katıldı

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE