Kapat

Humus’tan İdlib’e Göçe Zorlanan Suriyeli Muhacirlere Acil İnsani Yardım

Beşir Derneği, sınır ötesine de yardım elini uzatarak Al Waer ve Humus’tan İdlib’e nakledilen savaş mağdurlarına acil insani yardımlarda bulundu.

Türkiye’de her ilde Suriyeli muhacirlere ayni veya nakdi yardımlarda bulunarak savaşın açtığı yaraları bir nebze olsun gidermeye gayret eden Beşir Derneği, sınır ötesine de yardım elini uzatarak Al Waer ve Humus’tan İdlib’e nakledilen savaş mağdurlarına acil insani yardımlarda bulundu.


Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdülhakim Bayram yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Suriyeli muhacirlere ensar olan halkımızın destekleriyle tedarik edilen acil insani yardım malzemelerini savaş mağduru kardeşlerimize ulaştırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Onların hayır dualarından ve gülen yüzlerinden aldığımız cesaret ve gayretle daha çok çalışıyoruz.”


Bayram, Beşir Derneği’nin Kilis’te açtığı aşevi ve fırından da söz ederek şöyle devam etti:


“Beşir Derneği olarak binlerce kardeşimize her gün sıcak yemek ve Suriye usulü hazırladığımız ekmek dağıtımı hizmetimiz devam ediyor. Ayrıca zaman zaman Türkiye’nin her yerinden yüzlerce yardım tırını bölgeye sevk ediyoruz. Yeni gelen yahut daha öncesinde göç etmek zorunda kalan ve kamp bölgelerinde hayata tutunmaya çalışan Suriyeli kardeşlerimizle Ramazan boyunca çeşitli iftar organizasyonları yapacağız ve acil insani yardım malzemelerini ulaştırmaya devam edeceğiz.”


Humus’tan İdlib’e hareket eden göç kafilesiyle ilkin 2500, ikincisinde 2700 ve üçüncüsünde ise 3400 kişi olmak üzere toplam 8600 savaş mağduru muhacir kardeşimiz bölgeye nakledildi.