Kapat

Her İhtiyaç Sahibine Özel Yardım Kolisi Hazırlanıp Teslim Ediliyor

Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği, bölgede bulunan kayıtlı her ihtiyaç sahibine özel yardım kolisi hazırlayıp evlerine kadar teslim etmeye devam ediyor.


Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya geldik diyerek hayırsever bağışçılarının desteğiyle tüm Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Beşir Derneği, yüzler güldürmeye devam ediyor.

 

Beşir Derneği’nin geliştirdiği yardım modelinde ihtiyaç sahipleri, ihtiyaç duydukları ürünleri temsilcilikler aracılığıyla tanımlanan puan miktarınca sipariş ediyor ve siparişler, Beşir’ler tarafından kendilerine teslim ediliyor. Bu yöntemle evde mercimeği bulunan ihtiyaç sahibine yeniden mercimek götürülmesinin önüne geçmek suretiyle kaynak tasarrufu sağlanıyor. Böylece dağıtım yapmak yerine yardım yapılmış oluyor.

 

Sosyal inceleme sonucu ihtiyaçları tespit edilen ailelere sadece bir ay değil her ay düzenli yardımlarda bulunduklarının altını çizen Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Umut Oğur, ‘İlimizde kayıtlı bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin her ay neye ihtiyaçları olduğunu soruyor ve siparişleri doğrultusunda yardım kolileri hazırlıyoruz. Hazırladığımız yardım malzemelerini, bir hayır dua karşılığında ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine kadar götürüyoruz. Rabbim (c.c) bu hayra vesile olan değerli bağışçılarımızdan razı olsun.’ dedi.


Fotoğraf Galerisi