Kapat

Hayat Çok Kısa ve Zaman Akıp Giderken Beklemek Neden

Ilgın Beşir Derneğinden Yaşam, paylaşmakla güzel diyerek, 2000 kişiye aşure ikram edildi.

Ilgın Beşir Derneğinden Yaşam, paylaşmakla güzel diyerek, 2000 kişiye aşure ikram edildi.

Peygamber efendimizin torunu cennet çiçeği Hz. Hüseyin'in efendimizin şehit edildiği Kerbela hadisesinin yaşandığı bir ayda olduklarını ifade ederek              

Beşir Derneği Ilgın Temsilcisi İsmail Kokulu şöyle devam etti

15 Temmuz da canlarını hiçe sayarak Milli irade ye sahip çıkma adına sokaklara çıkarak, şehit düşen kardeşlerimize Allah c.c Rahmet dilerim.

Hz. Âdem’in tövbesinin kabul edildiği bir ayda olduğumuzu unutmamamız gerekir. Hz. Nuh'un kendisine iman edenleri gemisine bindirdiği, Hz. İbrahim’in Nemrut’un ateşinden Allah'ın izniyle kurtulduğu, Hz. Musa'nın Firavun ‘un zulmünden kendisine iman edenlerle birlikte Allah'ın izniyle kurtulduğu, Hz. Yunus'un balığın karnından kurtulduğu, Hz. İsa'nın göğe yükseltildiğine inandığımız bir aydayız. Bizlerin bu karanlıklardan kurtulmamız gereken bir aydayız. Bu amaçla aşure etkinliğini tertip ettiklerini anlatarak, aşure yemeği ve muharrem ayının önemine değindi.

Etrafımız bir baktığımızda dostuna bir çay ısmarlamamak için köşe bucak insanlar görürüz.  İyi düşünmek gerekiyor ve iyi bir seçim. Yaşam ticaretini kâra dönüştürmek ve işletmeyi batırmamak için bedenin isteklerine fazla kulak asmamak gerek. Sonuçta ne kadar beslersen besle çürüyüp gidecek bir bedene yapılan yatırım “ölü yatırım “olacaktır. İnsanlar arasında sevgiyi, muhabbeti, dayanışmayı artıran en güzel vasıflardan biridir paylaşmak. Paylaştıkça sevgimiz de çoğalır. Birbirimize olan güvenimiz ve desteğimiz de çoğalır. İslam dinindeki zekât ve fitre gibi ibadetler de paylaşmanın bizim hayatımızdaki en güzel örneklerindendir. Bu gibi güzel davranışlarla zengin, fakir herkes yardımlaşma ve dayanışma bilinci kazanır. Toplum olarak daha mutlu ve huzurlu bir hale geliriz. Paylaşmaktan korkmayalım. Paylaştıkça daha sevgi ve merhamet dolu bir insan olacağımızı unutmayalım.

BAĞIŞ YAZ 4042 YE GÖNDER 30 TL BAĞIŞTA BULUN.

Beşir Derneği hayrınıza vesile

Diğer Yardımlar Ve Beşir Derneği Faaliyetleri İçin

www.besir.org.tr Sitesini Ziyaret Edebileceklerini Söyleyerek

Tüm halkımızın ve İslam âleminin muharrem ayını kutlar, Bizlere destek veren Ilgınlı hayırseverlere Teşekkür ederim. Hayırla kalınız


Fotoğraf Galerisi