Kapat

Harran Temsilciliği Yardımlar Hakkında Brifing Verdi

Beşir Derneği yetkilileri Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve Harran Kaymakamı Muhammet Selami Yazıcı'yı makamlarında ziyaret ederek yardımlar hakkında brifing verdi.

Beşir Derneği Şanlıurfa’nın Harran ve Akçakale ilçelerinde kamp dışında kalan Suriyeli mültecilere yaşamsal malzeme yardımı yapıldı. Beşir Derneği Harran Şube Temsilcisi Mustafa Dolaş, Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçelerinde kamp dışında kalan  Suriyelilere  Kıyafet, ayakkabı, kuru gıda, kahvaltılık ve un gibi acil ihtiyaç yardımında bulunduklarını belirterek bu yardımların devam edeceğini ifade etti.
 

Yardımların ardından Beşir Derneği yetkilileri Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve Harran Kaymakamı Muhammet Selami Yazıcı'yı makamlarında ziyaret ederek yardımlar hakkında brifing verdi.

Yapılan brifing de derneğin amaçları özetle şu şekilde anlatıldı: Bütün insanlarımızın acısını ve sevincini paylaşarak onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasına katkıda bulunmak. Doğru, düzenli ve çağın gereksinimin en uygun olarak hizmet vermek ve insanlara maddi, manevi yardımlar yapmak. Gerektiğinde insanların haklarını korumak. İnsanlara hiçbir din, dil, ırk, sınıf, bölge, mezhep ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin maddi ve manevi her türlü yardımlarda bulunmak. Ülkemizde ve diğer ülkelerde meydana gelen doğal afet, savaş, olağanüstü ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve benzer bütün konularda ayni, nakdi, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak derneğimizin başlıca amaçları arasında bulunmaktadır.

Brifing de bölgede yapılan yardım çalışmalarına şu cümlelerle yer verildi: Ramazan ayı içerisinde 30 tır Suriye ve Irak bölgesine gönderilmiştir. Kilis'te açılışı yapılacak olan 2. lojistik merkezimizde 60 bin ekmek üretim kapasitesine sahip fırınımızın kurulum çalışmaları sürdürülüyor, açılışları devam eden 'Paylaşım Noktası' projemizde 17. mağazamız açıldı. Bu mağazalarımızda ihtiyaç sahiplerine verilen kart ile mağdur aile mağazamıza gelerek gıda, giyim, temel ihtiyaç, temizlik ve diğer malzemeleri dilediğinde alışveriş yapar gibi ücretsiz elde etmektedir.


Fotoğraf Galerisi