Kapat

Halkalı’dan Suriye’ye Yardım TIR’ı

Suriye'de yaşanan savaşla birlikte ağır şartlar altında hayata tutunmaya çalışan muhacirlerin dramına duyarsız kalmayan Beşir Derneği, İstanbul Halkalı’dan yardım TIR’ı gönderdi.


Suriye'de yaşanan savaşla birlikte ağır şartlar altında hayata tutunmaya çalışan muhacirlerin dramına duyarsız kalmayan Beşir Derneği, gıda kolilerinden oluşan 1 TIR yardım malzemesini Halkalı'dan dualarla uğurladı. Yapılan merasime Beşir Derneği yöneticileri, kurum müdürleri, bağışçılar ve gönüllüler katıldı. Yardım TIR’ı terörden temizlenen bölgelere doğru yola çıktı.

 

Beşir Derneği Bölge Müdürü Mehmet Âkif Bilgin yaptığı konuşmada sadece Suriye’de değil dünyanın pek çok bölgesinde milyonlarca mazlum bulunduğunu ve Beşir Derneği’nin ulaşabileceği en uzak noktaya kadar giderek oradaki insanlara yardım ulaştırma gayretinde olduğunu vurguladı. Törende bulunan veya Beşir Derneği’ne bir şekilde katkıda bulunan herkesin, yapılan hayırlara ortak olduğunu ifade etti.

 

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce, “Suriye’de yaşanan zulüm nedeniyle hayatta kalma mücadelesi verenlere Trakya halkı olarak yardım elimizi uzatıyoruz, ekmeğimizi onlarla bölüşüyoruz. Kahraman Mehmetçiğimizin katkılarıyla terörden temizlenen bölgelere gönderdiğimiz insani yardım tırlarımız artarak devam edecek.  Duyarlı Trakya halkının başta Bayır-Bucak Türkmenleri ve Suriyeli çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastalar için düzenleyeceğimiz yardım kampanyalarına önümüzdeki dönemde daha fazla destek olacaklarına inanıyorum.” dedi.


Fotoğraf Galerisi