Kapat

Gençleri Madde Bağımlılığından Korumak İçin Proje

Beşir Derneği, "Geleceğimize Sahip Çıkalım, Gençlerimizi Madde Bağımlılığından Koruyalım" projesiyle gençlere sahip çıkıyor.

Her alanda çalışmalarını sürdüren Beşir Derneği, gençler için de yeni projeler geliştirip hayata geçiriyor.

İSTKA'nın desteğiyle İstanbul Kartal'da açılacak olan merkez geleceğimizin ışığı olacak olan gençlerin gelişiminde büyük rol oynayacak.

Madde bağımlığına karşı eğitim

Günümüzde gençliğe en büyük zararı madde bağımlılığı vermekte. Açılacak olan merkez sayesinde gençler katılacakları sosyal aktiviteler ve alacakları aktif rehberlikle madde bağımlılığına karşı bilinçlendirilecek. Gençlerin ve çocukların yanında ailelerine de aynı şekilde rehberlik sağlanacağı için tüm aile bireyleri rehabilite edilmiş olacak.

Birçok etkinlik ve çalışma gerçekleşecek

Açılacak olan merkezde sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler ve izcilik faaliyetleri düzenlenecek. Ayrıca fotoğrafçılık, satranç, ebru, tiyatro ve drama, kısa film, voleybol ve yüzme kursları gençler için hizmet verecek. Spor turnuvaları, piknik ve geziler düzenlenerek gençlerin sosyalleşmesine katkı sağlanmış olacak. Gençlerin faydalanacağı seminerler de düzenlenecek.

"Amacımız madde bağımlılığına karşı savaşmak"

Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, merkezin madde bağımlılığına karşı gençlere, çocuklara ve ailelerine çok faydalı olacağını belirtti. Konuyla ilgili açıklama yapan Sarıyar, "Beşir Derneği olarak gençler ve çocuklar için İstanbul-Kartal'da bir merkez açıyoruz. Bize destek veren İSTKA'ya teşekkür ederim. Amacımız madde bağımlılığına karşı savaşmak. Gençlerimiz, açılacak olan merkezde yapılacak olan birçok etkinlik ve faaliyet sayesinde madde bağımlılığına karşı bilinçlenecek ve sosyalleşecekler. Beşir Derneği olarak biz de yeni projelerle onlar için hizmet etmeye, gönüller yapmaya devam edeceğiz." dedi.


Fotoğraf Galerisi