Kapat

Gençler ve Çocuklar İçin Ortak Projeler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Beşir Derneği ve Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) arasında üçlü işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan işbirliği ile çocuklar ve gençler için yeni projeler gerçekleştirilecek.

Protokole göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Beşir Derneği ve Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) arasında, çocuk evi açılmasına ve hizmetlerin yürütülmesine, çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, sevgi ve çocuk evlerinde değerler eğitimi programları uygulanmasına, uyuşturucu madde bağımlısı çocuk ve gençlere yönelik rehabilitasyon merkezi kurulması ve işletilmesine ilişkin işbirliği yapıldı.

İmza törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya, Genç-Kon Onursal Başkanı Ali Dayıoğlu, Genç-Kon Başkanı Ahmet Sözbilir katıldılar.

“Daha sistematik ve verimli çalışmalar olacak”

Genç-Kon’un madde bağımlıları konusunda yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Ahmet Zahteroğulları, bu protokolle hem Beşir Derneği hem de Genç-Kon ile daha sistematik ve verimli çalışılabileceklerini ifade etti.

“Hayırlı çalışmaları destekliyoruz”

Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ise Beşir Derneği olarak böyle hayırlı çalışmalara her zaman destek vermeye açık olduklarını ifade etti.

Çocuklar için değerler eğitimi

Genç-Kon Başkanı Ahmet Sözbilir de bu protokol sayesinde çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, sevgi ve çocuk evlerinde değerler eğitimi programları uygulayabileceklerini ve bunun çok sevindirici bir durum olduğu söyledi. 


Fotoğraf Galerisi