Kapat

Genç Beşir Diyarbakır Gençlik Festivali’ne Katıldı

Genç Beşir Derneği, Diyarbakır’da gençlerin sosyal hayata katılımını arttırmak amacıyla düzenlenen Diyarbakır Gençlik Festivali’ndeki yerini aldı.


Bölge gençlerini hem sanat, spor, eğlenceyle buluşturmak  hem de istihdam oluşturmak amacıyla organize edilen Diyarbakır Gençlik Festivali’nde, Genç Beşir olarak yerimizi aldık. Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Okçular Vakfı'nın desteğiyle düzenlenen ve gençlere yönelik gelenekle yeninin harmanlandığı sergiler, dijital oyunlar, spor turnuvaları, dev akıl oyunları ve yarışmalar gibi keyifli deneyimler sunan festivalde biz de gençlerle buluştuk.

 

21 Ekim'e kadar devam edecek olan Diyarbakır Gençlik Festivali'nde, Genç Beşir olarak insani yardım ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili bilgilenmek veya gönüllü olmak isteyen gençleri standımızda ağırlıyoruz.

 

Yapılan Festival Bölge Açısından Büyük Bir Önem Taşıyor

 

Pek çok etkinliği içinde barındıran bu gençlik festivali kapsamında birbirinden farklı yarışmalar düzenleniyor. Festival bünyesinde yapılan spor turnuvaları, el işi atölyeleri, e-spor alanları ile dijital oyun yarışmaları gibi çeşitli etkinliklerle gençlerin hem eğlendirilmesi hem de sosyal hayata dair girişimciliklerinin arttırılması hedefleniyor.

 

Spor, sanat ve kültür alanında yapılan etkinliklerin yanı sıra festivalde istihdam alanında da staj ve iş imkânları, söyleşiler ve eğitimler düzenleniyor. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek “Şöhretler Karması” maçında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın forma giymesi bekleniyor.