Kapat

'Gazze'ye Yardım İçin Uluslararası Halk Platformu' kuruluyor

Gazze'yi destekleme alanında faaliyet gösteren kuruluşların çabalarını birleştirmeyi, yardımların hızlı bir şekilde ulaştırılmasını hedefleyen "Gazze'ye Yardım İçin Uluslararası Halk Platformu" kuruluyor.

Platformun birinci konferansı, 15'ten fazla ülkeden 50'nin üzerinde yardım kuruluşunun katılımıyla Yenibosna'daki Gorrion Otel’de toplandı. Yurt İçi Koordinatörü Ömer Bostan Beşir Derneği adına konferansı takip edenler arasındaydı.

Gazze Şeridi'ne her türlü destek vermek amacıyla çalışmaları koordine etmeyi hedefleyen "Gazze'ye Yardım İçin Uluslararası Halk Platformu" faaliyet alanlarını da "insani yardım", "sağlık", "kalkınma", "eğitim" ve "imar" olarak sıralanıyor.

Platform hedeflerini şu yollarla gerçekleştirmeyi planlıyor:

"Muhtelif alanlarda Gazze Şeridi'ni desteklemek için faaliyette bulunan taraflar arasında koordinasyonu sağlamak, ilgili mercilerden bilgiler almak, bunları konularına göre düzenlemek, derneğin farklı unsurları arasında bilgi alışverişinde bulunmak, bağışçılar için muhtelif forumlar ve konferanslar düzenlemek, çeşitli medya araçlarıyla kampanyalar düzenleyerek, derneğin tanıtımını yapmak, projelerin finanse edilmesini sağlamak, benzer kuruluşlarla ortaklıklar kurmak, iş birliği yapmak, dernek faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla komiteler kurmak."


Fotoğraf Galerisi