Kapat

Filistinli yetim kardeşlerin konteyner sevinci

Beşir Derneği, Suriye 'deki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Filistinli yetim 3 kardeş için konteyner temin etti.

Semerkand Vakfı 2. Merkez Başkanı Murat Alev ve heyeti Kilis ziyaretinde Beşir Derneği çalışmalarını yerinde incelemiş ve faaliyetler hakkında bilgi almışlar idi. Gezi sırasında Filistinli mültecileri ziyaret eden heyet 3 küçük yetim için konteynır bağışında bulunacağı müjdesini vermişlerdi. Semerkand Vakfı sözünü tutarak Beşir Derneğine 1 adet yaşam konteynırını bağışladı. Derneğimizin  Kilis sorumlusu Lokman Yıldırım yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaştan kaçan bir grup Filistinlinin bir süre önce Kilis'e geldiğini anımsattı. Misafirlerin sınıra yakın bölgede oluşturulan çadırda barındığını vurgulayan Yıldırım, Filistinli ailelere yardımda bulunduklarını ifade etti.

 

Sığınmacılar arasında anne ve babası olmayan Ahmet, Samet ve Fehed Muhammed adlı 3 kardeşin bulunduğunu aktaran Yıldırım, "Yaşamlarını zor şartlarda sürdüren kardeşlerimize Semerkand Vakfının bağışladığı konteynırı hediye ettik. İnşallah bundan sonra yüzleri gülecek" dedi. 

Yıldırım, sığınmacılara yönelik yardımların devam edeceğini kaydetti.

Kardeşlerden Fehed Muhammed de konteynerde yaşayacakları için mutlu olduklarını söyledi.