Kapat

El-Vefa Derneği'nden Beşir Derneği'ne Ziyaret

El-Vefa Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği, Beşir Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.


Türkiye’de ve dünyada savaş mağduru, afetzede, yetim, kimsesiz, düşkün her ne kadar ihtiyaç sahibi varsa hepsine ulaşmaya, ayni veya nakdi yardımlarda bulunmaya azami gayret gösteren Beşir Derneği, benzer gayretleri ilke edinen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan diğer STK’larla da ortak faaliyetler gerçekleştirerek yardım ağını genişletiyor.

 

Bu kapsamda Suriye’de çeşitli çalışmalar gerçekleştiren El-Vefa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yetkilileri; projelerini paylaşmak ve bir takım istişarelerde bulunmak amacıyla Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

 

Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü Mehmet Âkif Bilgin, El-Vefa Derneği Halkla İlişkiler Direktörü Nawar Kahvaji, Muhammed Küreymeş ve Osama Mohamad’in katıldığı toplantı, oldukça verimli geçti.

 

Yönetimi İstanbul’da, icra dairesi ise Reyhanlı’da bulunan ve yardım faaliyetlerini Suriye’de gerçekleştiren El-Vefa Derneği, gıda yardımları, yetim sahipliği, sağlık yardımları, su kuyusu projeleri, Ramazan ve kurban faaliyetleri, eğitim projeleri ve inşaat projeleri alanlarında faaliyetler gerçekleştiriyor. Her faaliyet alanına yönelik geliştirdikleri projeleri Beşir Derneği yetkilileriyle paylaşan ziyaretçiler, derneğimizin Suriye’deki faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve Suriye’de faaliyet yürüten El-Vefa Derneği olarak bu durumdan son derece memnun olduklarını ifade etti.


Fotoğraf Galerisi