Kapat

Edirne’de Aşure İkramı Gerçekleştirildi

Beşir Derneği Edirne Temsilciliği, Selimiye Camii’nin avlusunda aşure ikramı gerçekleştirdi.


Vakıf medeniyetinin varisleri olarak kültür mirasımızı günümüze aktarmak ve yaşatmak, bu çerçevede belirlediğimiz yardımlaşma misyonunu ve geliştirdiğimiz insani yardım modellerini başta Türkiye olmak üzere tüm mazlum coğrafyalarda hayata geçirmek amacıyla yürüttüğümüz etkinliklerden biri de aşure ikramı.

 

Bu kapsamda Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 250’ye yakın temsilciliği ve binlerce gönüllüsüyle Muharrem ayını dolu dolu geçiren derneğimiz, Edirne Selimiye Camii avlusunda aşure ikramında bulundu. Düzenlenen etkinlik, Edirne halkının sevincine vesile oldu.

 

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce, "Yakın coğrafyamızda çok fazla ayrılık ve üzüntü var. Gönüllerimizi birbirimize açalım, bölünüp parçalanmayalım. Bu vesileyle birlik ve beraberliğin temsil edildiği aşure ikramımızı geri çevirmeyen hemşerilerimize ve organizasyona katkı veren gönüllülerimize çok teşekkür ederim" dedi.

 

Beşir Derneği, Türkiye’nin dört bir yanında Muharrem ayı boyunca gerçekleştirilecek olan aşure ikramlarıyla kardeşlik ve paylaşmanın pekişmesine katkı sağlamaya ve vatandaşların yüzünü güldürmeye devam edecek.