Kapat

Edirne Uzun Köprü’ den Halep’ e Yardım Köprüsü

Edirne Uzun Köprü’ den Halep’ e Yardım Köprüsü

Edirne Beşir Derneği yardım organizasyonu ile Uzunköprü'den Halep'e Beşir Derneği'ne ait yüz bin kapasiteli ekmek fırını ve aşevinde kullanılmak üzere 1 TIR un gönderildi.

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce yaptığı yazılı açıklamada, hizmet verilen fırında kamplarda yaşayan mültecilere düzenli olarak ekmek yardımı yapıldığına, aşevinden ise her gün on bin kişiye sıcak yemek dağıtıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Suriye'de yaşanan zulüm nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veren komşularımıza Trakya halkı olarak yardım elimizi uzatıyoruz, ekmeğimizi onlarla bölüşüyoruz. Çanakkale Savaşı'nda Şam'dan 6 bin, Halep'ten 4 bin şehit verilmiştir. Kısmet olursa önümüzde ki hafta da Edirne merkezden bir tır yardım malzemesi ülkemize sığınan savaş mağdurları için yola çıkacak. Yardım kalemleri kırsala gelenlere acil ikram edilmek üzere hazır konserve, baklagil, çocuk maması, hazır gıda kolisi, un, kışlık mont, bere, atkı, bot, iç çamaşırı, temizlik malzemeleri, kamp yerinde kullanılmak üzere çadır, hasır, sünger yatak, battaniye, halı, mutfak gereçlerini göndermek isteyenler bizimle temasa geçebilir.

Uğurlama törenine Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ercan İhtiyar, İlçe Müftüsü Rıza Arı, Edirne Semerkand  Vakfı başkanı Ali Özer, Beşir Derneği ilçe temsilcisi Cemalettin Atalay bağışçı ve gönüllüler katıldı.


Fotoğraf Galerisi