Kapat

Edirne Temsilciliği Cezaevinde Kadir Gecesi Programı Düzenledi

Daha öncede Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir çok farklı konuya imza atan Beşir Derneği Edirne Temsilciliği Kadir Gecesi münasebetiyle Vaiz Selim Al ve Din görevlisi Mahmut Müftüoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı bir program düzenledi.


      Beşir Derneği, kamu yararı statüsüyle sosyal sorumluluk projeleri kapsamında mahkûmlara yönelik etkinliklerine devam ediyor.Daha öncede Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir çok farklı konuya imza atan Beşir Derneği Edirne Temsilciliği Kadir Gecesi münasebetiyle Vaiz Selim Al ve Din görevlisi Mahmut Müftüoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı bir program düzenledi.  Etkinliğe Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Selahattin Kat, Edirne Temsilcisi  Tuğrul İnce ve  Dernek yöneticisi Metin Beyazoğlu katıldı.

     Programda Vaiz Selim Al, Peygamber Efendimizin yetim olarak dünyaya geldiğini, küçük yaşta annesini kaybettiğini, doğup büyüdüğü topraklardan hicret etmek zorunda bırakıldığını, dayanılmaz işkence ve eziyetlere maruz kaldığını hatırlatarak cezaevi sakinlerine burada olmalarının bir imtihan olduğunu bu mübarek gün ve gecelerde sık sık tövbe edip amel etmelerini tavsiye etti. Ardından din görevlisi Müftüoğlu’nun okuduğu ilahilerle gözler yaşardı ve duygusal anlar yaşandı.  Program cezaevi sakinlerinin büyük beğenisiyle son buldu.

     Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce “Beşir Derneği kültürel etkinliklerin yanında cezaevi kütüphanelerine kitap desteği de sağlamaktadır. Cezaevi sakinlerinin manevi dünyalarını zenginleştirecek, iç huzuru yakalamalarına vesile olacak kitaplar derneğimizin protokol yaptığı yayınevleri tarafından temin edilmektedir. Katkı sağlamak isteyen hemşerilerimiz konuyla alakalı bilgi almak isterlerse ofisimize ait 214 66 14 nolu telefona ya da 05327645043 numaralı telefonu arayabilirler.'' dedi.