Kapat

Düzce’de Kan Bağışı Kampanyası Devam Ediyor

Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, Kızılay ve Semerkand Vakfı işbirliğinde kan bağış kampanyası düzenliyor.


‘Bir Damla Bin Umut’ sloganıyla başlatılan kan bağış kampanyası Düzce’de devam ediyor. Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, Kızılay ve Semerkand Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği kan bağış kampanyası bugün, önceden planlandığı gibi Düzce Cedidiye Camii/Belediye Meydanı yerine, havanın soğuk olması nedeniyle belediye sergi salonunda gerçekleşiyor.

 

Beşir Derneği Düzce Temsilcisi Mustafa Bilim, ‘Kan bağışı hem bizim sağlığımız hem de diğer vatandaşların sağlığı açısından çok önemli. Kan vermek bizlerden hiçbir şey kaybettirmez, aksine sağlık açısından doktorlar da düzenli olarak kan verilmesini tavsiye ediyor. Bize ve yakınlarımıza ne zaman kan lazım olacağını bilemeyiz, o yüzden kan bağışı kampanyasına önem veriyoruz. Tüm Düzcelilerin standımıza uğrayarak kan bağışında bulunmalarını istiyoruz’ şeklinde konuştu.

 

2 Şubat günü de Semerkand Vakfı Düzce merkez binasında ikinci ayağı gerçekleştirilecek olan kampanyanın nihai hedefinin, her bireyin düzenli kan bağışçısı olmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Mustafa Bilim, ‘Amacımız, vatandaşlarımızın hiçbir kampanyayı beklemeden 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. O zaman ülkemizde hiçbir zaman acil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır’ dedi.


Fotoğraf Galerisi