Kapat

Düzce Paylaşım Noktası'ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda, Temizlik ve Giyim Yardımları Yapıldı.

Beşir Derneği, Düzce Merkez'de bulunan, ihtiyaç sahibi ailelerin gereksinimleri doğrultusunda yardım alabileceği paylaşım noktasından, gıda, temizlik ve giyim yardımları yaptı.

Türkiye ve dünyada insani yardım faaliyetleri yürüten ve alanında ilk olan birçok yardım projesini hayata geçiren Beşir Derneği, Türkiye genelinde bulunan kırka yakın paylaşım noktası ile hem ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürüyor hem de vakıf medeniyetinin mirasına sahip çıkıyor.


Osmanlı Devleti'nde uygulanan "Sadakataşı" uygulamasının bir nevi günümüze uyarlanmış biçimi olan paylaşım noktaları, hayırsever vatandaşların bağışladığı ürünlerin, bir market mantığıyla raflara dizilmesi ve ihtiyaç sahiplerinin tıpkı bir marketten alışveriş yapar gibi bu ürünleri alıp kullanmasını ifade etmektedir.


Bu kapsamda Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, bünyesinden bulunan paylaşım noktasından, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik ve giyim yardımları yaptı. Yapılan yardımlardan ötürü çok memnun olduklarını dile getiren ihtiyaç sahipleri, Beşir Derneği'ne bağış yapan hayırsever vatandaşlarımıza ve gönüllülerimize teşekkürlerini ve dualarını ifade ettiler.


Arakanlı mazlumlardan, Suriyeli savaş mağdurlarına, Yemenli yetimlerden, Endonezyalı afetzedelere kadar Türkiye ve tüm dünyada "Gönüller Yapmaya Geldik" parolasıyla faaliyetlerine devam eden Beşir Derneği, sizlerden gelen desteklerle, gerçekleştirdiği bu insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.